Obyčejné kaštany jako pomocník v domácnosti. Na zuby, tělo i praní oblečení

Možná ani netušíte, k čemu všemu jsou dobré obyčejné kaštany. Je podzim, ideální doba na sbírání kaštanů. Po parcích se jich válejí hromady, a jsou tak oblíbeným cílem sběru mnoha dětí, kteří si z nich dělají postavičky a nejrůznější hračky pomocí špejlí. Kaštany se dají také péct, díky čemuž z nich vznikne oblíbená pochoutka. My pro Vás však máme i jiná využití, o kterých jste možná ještě ani neslyšeli. Pojďme se jim podívat na zoubek.

Dokonalý čistič zubů

Slyšeli jste někdy o tom, že by kaštan dokázal čistit zuby? Pro některé je to jistě velká novinka, nicméně zkušenosti mluví za vše. Kaštanový prášek dokáže dokonale vyčistit a vybělit dásně. Dokonce ochraňuje dáseň, která to v mnohých případech opravdu potřebuje.

Jak si připravit kaštanový prášek, který následně využijete na mnoho dalších praktických věcí? Návod je snadný a zvládne ho každý. Stačí když kaštan očistíte, oloupete vnější vrstvu a rozřežete vnitřek. Ten potom osušte a následně rozdrťte na prášek. Aplikujte to ho pomocí zubního kartáčku při pravidelném čištění zubů. Efektem budete sami překvapeni.

Pevné a mladé tělo

Toužíte po tom, abyste znovu vypadali mladší a vaše tělo bylo znovu krásné a pevné? K tomu potřebujete zlepšit krevní oběh, což dokáže i kaštan. Stačí nalít lžíci kaštanového prášku do 0,5 litru vody a nechat přes noc být. V následujícím dni tuto směs uvařte, přefiltrujte ji a nalijte do vaší připravené koupele. Pak už jen stačí ponořit se do vody alespoň na 20 minut a výsledek je zaručen. Samozřejmostí je pravidelnost používání.

Pomocník v domácnosti

Perete rádi? Máme pro vás báječný tip, díky kterému bude vaše prádlo nádherně bílé a provoněné. Kaštanový prášek je totiž báječným čističem, díky obsahu saponinů. Budeme-li navíc mít prádlo ručně, naše pokožka zjemní a bude jako hedvábí. Chcete si udělat obličejovou masku? Smíchejte 2 polévkové lžíce kaštanového prášku s trochou vody. Směs si namažte na tvář a nechte působit 10 minut, poté omyjte vlažnou vodou. Výsledky budete sami překvapeni.

Z kaštanového prášku můžete vytvořit také sprchový gel. Stačí v misce smíchat 3 polévkové lžíce kaštanového prášku, smetanu a 2 druhy organických éterických olejů. Pak už stačí jen vlézt do sprchy a užít si dokonalý požitek z kaštanového sprchového gelu. Dokonale se hodí také na masáže, křečové žíly a artritidu. Stačí přidat masážní olej do kaštanového prášku a můžete začít. Pokud si budete mýt vlasy kaštanovým práškem po dobu jednoho měsíce, odstraníte z vlasů mastnotu a zbavíte se jejich vypadávání. Samozřejmě i zde je potřeba pravidelnosti v používání.

Ideální pro boj se mšicemi a moly

Trápí vás mšice či jiní škůdci? Vložte 10 lžící kaštanového prášku do hrnce, přidejte vodu a vařte 20 minut. Jakmile směs vychladne, vlijte ji do rozprašovače a máte dokonalou zbraň na mšice. Báječná zbraň proti molům je to v tom případě, když vložíte několik kaštanů do děrovaných plastových sáčků, které svážete k sobě. Následně je vložte do skříně mezi šaty a molové nemají šanci. Nadobro se tak zbavíte potvůrek, které už léta trápí váš šatník.

Kaštany můžete také použít k přípravě lahodných zákusků. Už víte, co vyzkoušíte jako první? Rychle, aby vám je děti všechny nevysbíraly.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]