Termodeky jsou finančně přívětivou záchranou letních dnů. Horko nepustí skrz okna

Fotografie: Tobosha / Public domain

Zkuste účinný trik na ochlazení bytu v letním horku za pár korun. Termodeky z lékárny poskytnou úlevu a vytvoříte si komfortní prostředí.

Letní vedra mohou být nekonečným utrpením, zejména pokud pracujete z domova. Co však udělat, když teploměr nepříjemně šplhá ke třicítce a slunce svítí přímo do vašeho bytu? Přemýšlejte o způsobu, jak vychladit byt v teple bez zbytečných nákladů. Existují klasické způsoby, jak se ochladit v horkých letních dnech, tento způsob ale jistě neznáte a budete z něj na větvi.

Jak na ochlazení

Letní dny jsou rájem pro milovníky rekreace, ale pro ty, kteří v horku musí pracovat, mohou být peklem. Obzvláště, když teplota za oknem přesahuje 30 stupňů Celsia. Neexistuje nic horšího, než zavřít se do svého bytu, kde ani zatáhnuté žaluzie nedokážou zadržet horko před vstupem do místnosti. Ale nezoufejte, je zde pro vás skvělý trik, který vás ochladí za méně než 100 korun.

Otázka, jak vychladit byt v takovém horku, může být čím dál více filozofická, ale nemusíte zoufat. Tajemství spočívá v termodekách, které obvykle slouží k úlevě při bolestech svalů a kloubů. Co ale nevíte je, že tyto levné a dostupné termodeky mohou poskytnout úlevu nejen vašim svalům, ale také celému bytu. Stačí si jich pár pořídit, stojí zhruba 25 korun kus, a pověsit je ven z oken. Díky jejich stříbrné straně budete mít ve svém bytě příjemně chladněji.

Co dalšího funguje

Dalším účinným trikem, který vám pomůže ochladit byt v horkých dnech, je použití alobalu. Stačí na venkovní stranu oken přilepit alobal, který bude sloužit jako reflexní bariéra pro sluneční paprsky. I když je efekt alobalu trochu slabší než u termodek, stále vám pomůže snížit teplotu v interiéru.

teploměr horsko
Fotografie: Pixabay

A nezapomeňte na základy. Když odcházíte z domova do práce, vždy zatáhněte žaluzie, aby se minimalizovalo nahřívání místnosti slunečními paprsky. Pravidelné větrání bytu je také klíčové pro udržení příjemné teploty. Nebo si postavte před ventilátor misku s ledem a uvidíte, jak rychle se teplota v místnosti sníží.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]