Nemůžete spát kvůli tropickému horku? S těmito tipy bude váš spánek příjemnější

Léto je skvělé, ale někdy je toho krásného počasí a vysokých teplot až moc, protože se špatně spí. Někomu možná tropy příliš nevadí a spí dobře tak či onak. Někdo se však vyloženě trápí, převaluje na posteli a nemůže pořádně spát. Následující den se pak člověk cítí rozmrzelý, polámaný, unavený. Přinášíme vám tipy, pro lepší spánek v parném létě.

Tipy pro pohodový spánek v létě

  • Větrejte – během dne, pokud je horko nechte okna zavřená, pokud je to možné a nepouštějte dovnitř horký vzduch. Okna otevřete až navečer a nechte je otevřená celou noc, aby mohl proudit čerstvý vzduch.

  • Pořiďte si čističku vzduchu – nemůžete-li tolik větrat, třeba proto, že bydlíte v přízemí, pořiďte si čističku vzduchu. Vzduch v místnosti vám to sice neochladí, ale nebude se tam tolik držet prach a při čistém vzduchu se spí/dýchá lépe. Čističku ovzduší vám mohou nahradit i pokojové květiny. Zvolte tedy ty správné, které se hodí do ložnice a obklopte se jimi.

  • Dejte si vlažnou sprchu – studená sprcha by byla fajn, ale mohla by vás probrat, nakopnout a opět budete mít problém s usínáním. Navíc po studené sprše se tělo snaží ohřát, takže vám stoupne vnitřní teplota. Dopřejte si před spaním příjemnou vlažnou sprchu.

  • Vložte polštář do lednice – než půjdete spát, vložte polštář do lednice či mrazničky, aby se ochladil. Stejně tak můžete ochladit plachtu. Můžete také nalít do termoforu ledovou vodu a vzít si jej do postele. Termofor má každý spojený s horkou vodou, ale v létě vám může posloužit i k ochlazování.

  • Nepřikrývejte si nohy – někdo bez přikrývky neusne, prostě ji musí na sobě cítit. Klidně se lehce přikryjte, ale nohy nechte odkryté. Pro letní období volte i letní přikrývky, jsou vzdušnější, tolik nehřejí.

  • Saténové pyžamo – satén je vhodný materiál pro letní období. Kupte si tedy pyžamo, které bude prodyšné a chladivé. Před spaním ho můžete rovněž nechat ochladit v lednici.

  • Lehká večeře – na večer už nejezte nic těžkého a ostrého, poslední jídlo si dejte 2,5 hodiny před spánkem. Večer pijte minerálku, ať doplníte minerály.

  • Levandulový čaj – než půjdete na kutě, můžete si dát levandulový čaj, který má relaxační, uklidňující účinky.

  • Studený obklad – namočte si hadřík do studené vody a položte si jej na hlavu nebo čelo. Bude vás příjemně ochlazovat a lépe se vám bude usínat.

  • Větrák – pokud budete používat větrák, nasměrujte ho tak, abyste neleželi v průvanu. Větrák můžete rovněž nasměrovat na kyblík s ledovou vodou a kostky ledu. V místnosti se tak ochladí.

Obrázek: pixabay