Odstranění vodního kamene snadno a rychle. Pomůže ocet a hadřík

Trápí vás a nevíte, jak se ho zbavit? Vyzkoušeli jste už všechno, ale nic opravdu nezabírá? Na odstranění vodního kamene přijde vhod tento jednoduchý postup. Stály vás chemické přípravky hromady peněz a efekt v podstatě žádný? Nevěště hlavu. Existuje řešení, které vás zachrání, a navíc vám ušetří hromadu peněz. Jde o tajný trik, díky kterému se snadno zbavíte vodního kamene a vše bude vypadat opět zářivé čisté a jako nové.

Vápno, hlavní zdroj vodního kamene

Hlavním zdrojem vodní kamene je vápno, které se velmi často usazuje na bateriích umístěných v koupelně nebo v kuchyni. Usazování navíc probíhá ve velmi krátkém čase, takže jakmile si pořídíte baterii novou, je ihned potřeba začít s preventivním čištěním.

Většina vod, které pochází z vodovodů, je velmi bohatá na obsah vápníku, a z toho důvodu se vodní kámen vyskytuje právě nejvíce v kuchyni a v koupelně. Takový usazený vodní kámen rozhodně nevypadá příjemně, a první co nás napadne, když ho vidíme, je jeho likvidace. Ale jak? Vyzkoušeli jsme již všechny metody, ale žádná dlouhodobě nezabírá.

Skutečně účinná metoda, díky které ušetříte

Nabízíme vám, proto jedinečný způsob, jak se vodního kamene zbavit. Pokud si ovšem myslíte, že stačí jedna aplikace, jste na omylu. Aby byl účinek efektivní a trvalý, je potřeba dodržovat pravidelnost čištění. Velkou výhodou ovšem je, že u toho utratíte mnohem méně, než kdybyste pokaždé kupovali drahé chemikálie.

Jakmile je něco znečištěné, je potřeba se toho zbavit. V opačném případě se začne špína usazovat a její odstranění pak bude mnohem těžší. Stejně to platí i v případě vodního kamene. Ve chvíli, kdy ho poprvé zpozorujete, odstraňte ho.

Příprava a postup čištění

Pojďme se tedy podívat na zmiňovaný trik, ať ho případně můžete ještě dnes doma vyzkoušet. Pro přípravu budete potřebovat:

  • láhev octa
  • malý kousek bavlněné tkaniny

Ocet nalijte do mísy a namočte do ní hadřík na několik minut. Poté hadřík z mísy vyjměte a obalte jim požadovanou část, například kuchyňský kohout od vodního kamene. Nechte hadr na kohoutu alespoň jednu hodinu a mezitím kohout v žádném případě nepoužívejte. Po hodině hadr odstraňte a kuchyňskou houbou důkladně kohout otřete. Měli byste tím zcela odstranit vodní kámen, který se mezitím uvolnil díky kyselině octové. Ocet, je přírodní látka, která zajistí, aby se vše krásně lesklo a třpytilo.

Celý proces můžete opakovat několikrát za sebou. Čištění se doporučuje provádět pravidelně, abyste dosáhli maximálních výsledků.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]