Okouzlující kamenná chata je skvělým místem pro odpočinek

Když se řekne chata, mnoho lidí si představí stylovou nemovitost na víkendy. Tato stylová skutečně je. A dokonce se v ní dá bydlet dlouhodobě. Potvrzuje to třeba i David Henry Thoreau, známý autor, jehož domovem byla po delší dobu právě tato unikátní kamenná chata, která se nachází v New Hampshire. Tento autor knih zde bydlel více než dva roky a právě zde napsal řadu svých děl. Top ale není jediný unikát této nemovitosti.

Jedinečná architektura

Už to, že se tato kamenná chata váže k takto významnému člověku, je unikátní. Nejde ale o jedinou výjimečnost. Co dalšího na ní zaujme na první pohled, to je jedinečná architektura. Jde o jednu z typických nemovitostí, které jsou postavené z přírodních materiálů. Zatímco exteriér zaujme tím, že je z kamene, tak interiér nadchne především kombinací dřeva. To je kombinace, která jenom potvrzuje unikáty přírodních materiálů. A ukazuje, že když se propojí, vznikne něco, co se dá nazvat úžasnou architekturou.

Stylový interiér s dostatkem světla

Interiér této nemovitosti láká hlavně na použití přírodních materiálů. Zatímco z vnějšku kamenná chata skvěle zapadá do okolní přírody, tak uvnitř, právě díky použití dřeva, dokáže navodit dokonalý útulný pocit a pomyslné teplo domova. Díky dostatku oken je zajištěn i dobrý přísun světla, což se pozitivně podepisuje na možnosti trávit zde bez problémů celý den. I když okna na první pohled vpadají jako malá, díky jejich správnému umístění jsou zárukou dostatku světla po celý den.

Originální a funkční design

Nezůstávejme jenom u estetiky. Celá chata nadchne i svou takzvanou funkčností. Tedy svou praktičností. Její dvě patra zajistí, že v interiéru rozhodně nic nechybí a není problém zde trávit i delší čas. Tak jako Thoreau, který zde žil více než dva roky.

Součástí chaty je také prostorný pozemek, povedená zahrada, která doslova svádí k odpočinku. A je jedno, zda se chce člověk jenom tak povalovat, nebo raději preferuje aktivní odpočinek a tak chce na dané zahradě i něco zvelebit.

Fotografie: Bensonwood

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]