Originální sukulenty, jejichž tvar vás příjemně překvapí. Rozšiřte si svou sbírku rostlin

Fotografie: Pexels

Sukulenty jsou oblíbenou rostlinou, kterou lidi často vyhledávají. Pořizujeme si je právě proto, že nepotřebují přílišnou péči. Mohou být ale i výbornou dekorací.

Pro sukulenty je typické, že ve svém těle zvládají shromažďovat velké množství vody. Jsou tedy bez problémů schopné přežít i delší období sucha, není pro ně problém, pokud je zapomeneme zalít. Z tohoto důvodu jsou často vyhledávanou rostlinou, kterou si do svého domova pořizujeme. Ke svému přežití jim stačí, pokud je umístíme na místo, kde je dostatek slunečního světla. Jsou typickou rostlinou pro tropické oblasti, proto jim tyto podmínky musíme v našem domácím prostředí co nejvíce napodobit. 

Specifické druhy sukulentů, které připomínají zvířata

Sukulentů je velké množství. Liší se mezi sebou nejen tvarem, ale také využitím. Do sukulentů se totiž řadí nejen nejznámější kaktusy, ale také například aloe. Některé sukulenty mohou vypadat jako obyčejné květiny, jiné naopak mohou svým tvarem připomínat zvířata. Tímto speciálním druhem jsou také sukulenty, které ve zralém stádiu svým tvarem připomínají králičí uši. Jedná se o speciální druh rostliny, který bychom našli pod názvem Monilaria neboli monilárie. 

Fotografie: Pexels

Pokud narazíme na malou květinu, nepozorujeme na ní nic nápadného. Je totiž snadno zaměnitelné s ostatními druhy sukulentů a proto ani netušíme, jaké překvapení nás po jejím dozrání čeká. Tato speciální odrůda dosahuje až 20 cm a připomíná králičí uši. Jedná se o velmi rozšířený a oblíbený druh sukulentu v Japonsku, velmi často na něj narazíme dokonce i v ozdobené podobě. Původem se jedná o rostlinu z jižní Afriky, která má velmi ráda slunce a nedělá jí problém průvan, ale ani mírná zima.

Ideální dekorace na období Velikonoc

Květina nepotřebuje žádnou specifickou péči a jak již bylo zmíněno, nedělá jí problém ani dlouhé období sucha. Při jejím přesazení z květináče do venkovní půdy je zapotřebí půdu předem připravit. To provedeme jednoduše smícháním stejného množství písku a půdy ze zahrady. Sukulent pak jednoduše namočíme a vložíme do připraveného otvoru nebo květináče. Zasypeme připravenou směsí písku a půdy. Jako vrchní vrstvu zvolíme malé oblázky nebo jemný písek, který nasypeme kolem celé květiny. 

Fotografie: Pexels

Květinu není potřeba zalévat, mnohem větší prospěch bude mít z toho, že ji čas od času postříkáme malým množstvím vody umístěné v rozprašovači. Ideální teplota pro rostlinu je na rozmezí 15 a 25 stupňů Celsia.

Stejným způsobem můžeme pečovat i o semínka této zajímavé rostliny. Bude pro nás totiž mnohem zajímavější sledovat, jak celá rostlina roste. Jedině tak budeme moci pozorovat přeměnu malinkých králičích uší na velké a mohutné. Na internetu v případě zájmu naleznete celou pěstitelskou sadu.

Zdroj: GardeningKnowHow

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]