Netradiční dekorace na Velikonoce vyrobené z obyčejných sklenic

Velikonoce již pomalu ale jistě klepou na dveře, a tak možná někteří z vás již přemýšlejí nad tím, jakými velikonočními dekoracemi svůj byt či dům vyzdobit. Z tohoto důvodu vám dnes přinášíme několik velmi originálních a snadných nápadů na velikonoční dekorace, které si můžete vyrobit sami doma, například i s vašimi dětmi.

Všechny mají společnou jednu věc, budete na ně potřebovat sklenice. Záleží jen na vás, zda za tímto účelem zakoupíte sklenice nové či použijete sklenice, které máte doma. Výsledkem budete zcela jistě mile překvapeni a všechny vaše návštěvy se vás budou ptát, kde jste tak krásné a nápadité dekorace koupili.

Pruhované sklenice

Stačí na sklenicích pomocí barvy vytvořit pruhy a následně jejich design mírně „poupravit“ brusným papírem, aby vypadaly jakoby staré. Sklenice, které takto nabarvené připomínají velikonoční vajíčka, můžete použít například k uskladnění potravin či jako vázu na květy.

Zvířátka

Především pokud máte doma malé děti, tento nápad jistě oceníte, stačí sklenici nabarvit například na žluto a pomocí fixy následně namalovat oči a zobáček, a velikonoční kuřátko je na světě. Podobně lze například z bílé sklenice vytvořit kočičku, ze zelené sklenice žabičku a podobně. Když navíc na víko sklenice nalepíte oušky vystřižená z látky, máte originálního velikonočního zajíčka. Nápadů je bezpočet.

Svícínky

Sklenice můžete také jednoduše nalepit na plastové bílé podstavce a vytvořit z nich originální svícny. Když do těchto sklenic navíc dáte malé pestrobarevné cukrovinky ve tvaru vajíček, vašemu stolu dodáte tu správnou velikonoční atmosféru.

Netradiční váza

Pokud chce sklenice použít jako vázu pro živé či suché květiny, mějte na paměti jednu věc. Čím barevnější kytice do vázy plánujte dát, tím jednodušší a prostší by měla být váza, například pouze jednobarevná. Pokud ale plánujete do sklenice umístit například pouze bílou jednobarevnou kytici, poté si můžete při zdobení sklenice vyhrát a namalovat na ni například pestrobarevné kvítky nebo další vzor, který vašemu domovu dodá tu správnou jarní atmosféru.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]