Osobní dárek lze vyrobit snadno a rychle za pomoci fotografie a svíčky

Většina lidí sice dárek dává ráda, ale často je největším problémem přijít na to, co bychom chtěli blízkému člověku, k narozeninám, Vánocům či jiné příležitosti, vlastně dát. Proto vám dnes přinášíme originální nápad na velmi osobní a jedinečný dárek, kterým uděláte radost každému a navíc ho během několik málo minut sami vyrobíte – svíčka s vlastní fotografií.

Co budete na výrobu fotosvíčky potřebovat?

Zarámované fotografie, kalendáře z fotek a podobně jsou poslední dobou oblíbenými dárky, které většina obdarovaných velmi vítá. Podobně oblíbeným dárkem jsou i nejrůznější svíčky. V našem dárku se tak skvěle snoubí obojí a navíc má tu přidanou hodnotu, že jste ho pro vašeho milovaného blízkého vyrobili sami. Základními pomůckami, které budete potřebovat, jsou velká bílá svíčka a digitální fotka či fotky, které chcete použít.

Dále si připravte uhlíkový neboli hedvábný papír, fén, nůžky, pečící papír, lepidlo, tiskárna a jeden list běžného papíru. Záleží na vás, zda se rozhodnete fotografie vytisknout barevně či černobíle, skvěle vypadají obě dvě varianty.

Jak fotosvíčku vyrobit?

Nejprve vytiskněte fotku či fotky, které chcete použít, na uhlíkový papír. Vzhledem k tomu, že uhlíkový papír je velmi tenký, doporučuje se před tiskem jeho rohy nalepit na běžný papír a spojené papíry vložit do tiskárny tak, aby slepený okraj zajel dovnitř a fotka se vytiskla na uhlíkový papír.

Druhým krokem je vystřižení obrázku či obrázků tak, aby kolem sebe měly malé okraje uhlíkového papíru, a přiložení uhlíkového papíru ke svíčce. Následně svíčku s obrázkem zabalte do pečícího papíru povoskovanou stranou dolů a hodně ho utáhněte, aby nedošlo ke vzniku bublin.

Zapněte fén a suchým teplým vzduchem svíčku s papírem fénujte po dobu asi tří až pěti minut, až uvidíte, že se vosk z pečícího papíru vpíjí do fotky. Posledním krokem je opatrné odstranění obou vrstev papíru a svíčka s fotkou je hotová.

Fotografie: Handimania

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]