Víkendová chatka na kolech poskytne útulné bydlení až 4 hostům. Výhodou jsou i nízké náklady

Fotografie:Wdwdbot / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0 de

Na cestách vám poslouží lépe než krosna, ale velikostně jí spíše šlape na paty. Takový je minidomek Outpost.

Co největší úspora prostoru, co největší flexibilita z hlediska umístění, a přitom žádný kompromis co se týče pohodlí. Co to je? Outpost – minidomek na kolech, který si můžete vzít s sebou kamkoliv. Vejdou se do něj až 4 lidé.

Miniaturní bydlení, které není na úkor pohodlí

Je to karavan, nebo spíš tiny house? Na tuto otázku si odpovězte sami. Outpost Camping Trailer totiž představuje něco na pomezí těchto dvou zázemí. Záleží na vás, kolik času se v něm rozhodnete trávit, a tedy jak vybavený interiér si podle toho zvolíte. Outpost je zaměřený především na cestovatele, a poslouží tak spíše jako přechodné přístřeší během výletů než trvalé obydlí.

Nyní ale nechme chvíli mluvit čísla. Outpost dosahuje na délku 4,5 metru a na šířku pak pouhých 2,5 metru. Jeho maximální hmotnost je 4,5 tuny, takže ho (i vzhledem k jeho kompaktní velikosti) můžete odtáhnout za autem dle libosti. Uspořádání, které společnost Uncharted Tiny Homes pro tento projekt nabízí, pojme až čtyři osoby. K dispozici je v základu za 44 500 dolarů, tedy asi 961 000 korun, což ale v případě úprav rozhodně nemusí být částka konečná.

Víkendová chatka na kolech

Outpost je dokonale samostatný, tudíž je možné vyjet s ním i do „opravdové divočiny“. I mimo civilizaci si díky solární energii dobijete telefon, propanová lahev vám zajistí horkou vodu na kávu a nádrž na sladkou vodu vám umožní příjemnou sprchu po ránu. Nasnídat se můžete před domkem, kde pohodlí zajistí praktická markýza.

Ač Outpost opravdu nemá mnoho vnitřního prostoru, na jeho vybavení to znát není. Bezprostředně za vstupem je plně zařízená kuchyně včetně vařiče, doplnit ji lze i o lednici a mrazničku. Do volného prostoru se poté vejdou až dvě patrové palandy. S tímto místem lze ale pracovat podle potřeb a přání majitele. Zadní část domku je vyhrazena pro sociální zázemí, které zahrnuje kompostovatelnou toaletu a malý sprchový kout.

Zdroj: Autoevolution

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]