Toužíce po nezávislosti si mladá žena svépomocí přestavěla starý autobus k obrazu svému

Fotografie: Honza chodec / Creative Commons / Attribution 3.0

Chtěla být nezávislá, ale přitom bydlet ve svém. Situaci vyřešila neotřele, když si koupila starý autobus a modifikovala ho na bydlení.

Jednotlivci či zkrátka single jedinci dnes více než kdy dříve vyhledávají alternativy k běžným způsobům bydlení. Tlačí je do toho především vysoké ceny nemovitostí na trhu, které do určité míry diskriminují osoby s příjmem pouze jednoho platu. Kreativním řešením se přitom meze nekladou, jak dokládá dnešní článek.

Když se tvoří sen

Jessie Lipskin chtěla své vlastní bydlení, ale přitom se nechtěla vázat na jedno místo. Z tohoto důvodu se rozhodla pro netradiční řešení. Z eBaye si koupila historický autobus Commuter Greyhound z roku 1966, který vyšel na asi 150 000 Kč. Potom si vyhrnula rukávy a po vzoru dalších podobných příběhů, které jsme vám přinesli na Bydlíme Útulně, se pustila do práce.

Jako první bylo nutné přetransformovat autobus po technické stránce, aby Jessie na cestách měla veškeré možné pohodlí. Za pomoci profesionálů dokázala Jessie do autobusu zajistit přívod plynu určeného na vaření, postarat se o nové rozvody elektřiny, usadit kompostovatelnou toaletu či rozmístit instalatérské sítě. Jakmile byl autobus po této stránce v pořádku, pustila se do interiéru.

Vzdušný interiér v bílé

I přestože prázdná skořepina autobusu dokáže z hlediska prostoru překvapit, pořád jde o striktně stanovenou výměru. Aby i poté, co bude interiér zařízený, nepůsobilo místo klaustrofobicky, vymalovala ho Jessie bílou barvou. Ta totiž odráží světlo, a tak opticky každý prostor prosvětluje uvádí WestWing. Kromě toho jde o barvu neutrální, s níž lze kombinovat prakticky cokoliv.

Na bezdomovkyni se usmálo štěstí v podobě darovaného opuštěného karavanu. Proměnila ho v domov u lesa

Jessie s ní velmi pěkně sladila nábytek, povětšinou vyvedený ve dřevě, jak lze vidět na MyLogCabin. Za vstupem, který je zachovaný na původním místě, je úzká chodba. Ta se po stranách člení na úložný prostor a koupelnu s toaletou. Za touto částí následuje kuchyně s pracovní plochou, odkud Jessie rovněž pracuje. Za dalším zakomponovaným skladovacím místem je konec autobusu vyčleněn pro široké lůžko.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]