Péče o orchideje vyžaduje v létě speciální přístup. Naučte se starat o své květiny správně

Fotografie: Freepik

Orchideje patří mezi nejkrásnější květiny. Jsou nádhernou dekorací do každé místnosti. Avšak jejich pěstování se neobejde bez alespoň minimální péče. V létě tyto rostliny vyžadují zvláštní péči, je to totiž doba kvetení. Zjistěte, jaká je ta správná péče o orchideje v létě.

Napodobte co nejlépe jejich přirozené podmínky v přírodě

Orchideje rostou především v tropickém podnebí. Potřebují tudíž slunce, teplo a spoustu vody. Jak je tedy vhodné je pěstovat? Tepla a světla se jim dostane nejvíce v létě, proto je to doba, kdy se jim daří nejlépe. Ale nesmíte zapomínat na vodu v podobě koupele, kterou potřebují.

Fotografie: Freepik

Přesně tak, musíte je koupat. Je to snadné, stačí naplnit mísu vodou a nechat ji odstát. Je důležité, aby vyprchalo co nejvíce chlóru, který by rostlinu zbytečně vysušoval. Pak rostlinu na zhruba patnáct minut ponořte do mísy. Nakonec orchidej někam odložte a nechte přebytečnou vodu odtéct.

Kropte, zalévejte a dbejte na to, aby její hlína nikdy nebyla suchá

Jak již bylo řečeno, orchideje přirozeně žijí ve vlhkém a teplém prostředí. To jsou dvě věci, bez který se prostě neobejdou. Proto je dobré je dvakrát denně kropit menším množstvím vody. Nejlépe ráno a večer, je vhodnější tekutiny dávkovat po troškách než ji občas přelít. To by mohlo podpořit rozmnožení plísní a dalších chorob.

Fotografie: Freepik

Pokud máte květinu ve stínu, pak je opět lepší zalévat ji o něco méně, než když stojí na slunci. Nutné je dodržet jedno pravidlo, a to je, že se nesmí namočit ozdobné lístky. Protože to může způsobit jejich předčasné odpadnutí. Lití vody na listovou růžici může být pro rostlinu dokonce i smrtelné.

Nezapomínejte je hnojit

Jsem absolvent České zemědělské univerzity a už od malička jsem velký kutil. V podstatě vše, co je možné najít v mém... [Více o autorovi]