Dobu žehlení je možné jednoduše zkrátit na polovinu. Jediné, co k tomu stačí, je trik s alobalem

Hliníková fólie s plastovým sáčkem
Fotografie: Holger / Creative Commons / CC BY-SA

Žehlení by možná bylo mnohem zábavnější, kdyby netrvalo tak dlouhou dobu. S tímto problémem si však dokáže hravě poradit obyčejná hliníková fólie.

Dnes jsme si pro vás připravili jednoduchý trik, který navždy změní způsob žehlení oblečení. Díky němu bude celý proces mnohem rychlejší a to i bez úbytku na kvalitě. Ptáte se jak? Dobu žehlení můžeme jednoduše snížit až na polovinu a to s pomocí obyčejné hliníkové fólie.

Pomocník za pár korun

Žehlení prádla patří mezi domácí práce, které jsou zdlouhavé a časově velmi náročné. Musíme vytáhnout žehlící prkno, následně dlouho čekat, než se žehlička rozehřeje. A pak přichází to nejhorší, samotné žehlení, které vždy trvá mnohem déle, než bychom si přáli. Naštěstí však existuje pomocník za pár korun, který celý proces usnadní.

Všestrannost hliníkové fólie

Alobal je levný a velmi užitečný. Používáme ho často k uchovávání zbytků jídla, dá se použít i na čištění, dokonce se vkládá i do ovladače pro zlepšení kontaktu baterií. Nejdůležitější je však jeho využití během žehlení. Nejen, že dokáže vyčistit žehličku od spálenin, ale také urychlí samotný proces, který často bývá zdlouhavý a velmi nudný. Stačí mít po ruce roli alobalu, správně ji použít a dlouhým hodinám strávených u málo oblíbené činnosti je konec.

Hliníková fólie položená na stole
Fotografie: Pixabay

Žehlení s hliníkovou fólií krok za krokem 

Čas strávený u žehlení se zkrátí díky alobalu na polovinu. A přitom je to velmi jednoduché, není potřeba jiných složitých úkonů. Stačí, alobal dát na žehlící prkno, překrýt ho jeho potahem a máte vystaráno. V čem spočívá onen trik? Alobal ve styku s teplem ze žehličky způsobí, že se vyžehlené oblečení mnohem více zahřeje a bude se zahřívat i zespodu. Žehlení tak bude mnohem rychlejší a možná i zábavnější. Budete se divit, jak snadno se zbavíte jakýchkoliv záhybů na oblečení.

Zdroj: Genialne