Problémy s myčkou se mohou objevit raz dva. A může to mít hned několik důvodů – za některé můžete i vy sami. A přitom se jich můžete vyvarovat.
Myčka patří dnes k nejdůležitějším elektrospotřebičům v domácnosti. Ne snad, že by byly hospodyňky líné, ale tento způsob mytí nádobí ušetří spoustu času a také vody. Někdy se však může stát, že myčka nádobí dobře neumyje a zůstanou na něm buď stopy znečištění, anebo dokonce zbytky jídla. Pak je někde chyba a tu je zapotřebí vypátrat. Něco si můžete způsobovat sami (a mohou to být samé banální chyby), jindy může být problém v samotném spotřebiči, jak píše web Genialne.
Nádobí je špatně umyté
Pokud vaše myčka nádobí nepracuje správně, může to být způsobeno několika běžnými problémy. Jedním z nich je přeplnění myčky nebo nesprávné rozmístění nádobí. Znamená to, že jste nádobí do přístroje naskládali částečně přes sebe, což brání vodě, aby dosáhla na všechny povrchy. Stejný problém nastane, když myčku přeplníte, píše se na webu MayTag. Voda zkrátka nedostříkne všude, kam by bylo potřeba. Velice důležité také je, abyste používali správný mycí program.
Je totiž velký rozdíl v tom, jestli vkládáte do myčky pouze sklenice a hrníčky, nebo připečené kastroly a plechy. Tady je jasné, že špinavější nádobí vyžaduje intenzivnější cyklus. Delší dobu mytí, teplejší vodu atd. Proto je důležité, abyste si už při nákupu myčky nastudovali příbalové letáky. A pokud jste si nezapamatovali, co se v nich píše, mějte část letáku s mycími cykly někde po ruce a vždy do ní nahlédněte, abyste se ujistili, že jste zvolili vhodný mycí cyklus.
Revoluční trik, díky kterému se pračka vyčistí doslova sama: Stačí správně otočit knoflík
Vše prověřte, než zavoláte odborníka
Dalším faktorem nedokonalého mytí nádobí mohou být nevhodné mycí prostředky nebo jejich nesprávné množství. Příliš malá dávka mycího přípravku způsobí nedostatečné čištění, zatímco nadbytečné množství zanechá na nádobí skvrny a další stopy. I pravidelná údržba myčky je zásadní pro udržení optimálního výkonu.
Konkrétně se přesvědčte, že otvory postřikovacích ramen nejsou zanesené zbytky jídla či nánosem mycích prostředků. Pokud by tomu tak bylo, nedojde k rovnoměrnému rozložení vody a část nádobí zůstane neumytá. A pak je tu ještě filtr. Ten najdete ve spodní části spotřebiče. Opatrně ho vyjměte, půjde to poměrně snadno.
Filtr omyjte vodou, případně ještě vyčistěte houbičkou nebo starým zubním kartáčkem. Pak jej nainstalujte zpět. V příštím mycím cyklu byste měli program nastavit na nejvyšší teplotu vody. Tak se filtr ještě dočistí. Na BydlímeÚtulně jsme rovněž napsali o tom, jak vyčistit pračku bez použití drahých přípravků.
Napište komentář