Vyčistit pračku lze i bez drahých prostředků a zbytečné námahy. Tato metoda je šetrná a zároveň velmi účinná

Fotografie: Freepik

Potřebujete vyprat prádlo, ale Vaše pračka je tak zanesená, že se bojíte, aby vůbec zvládla vyprat prádlo? Pak jste tu správně, tyto tipy a rady Vám pomohou, aby se pračka blýskala jako nová.

Dokonale čistá pračka Vám zajistí nejen dokonale čisté prádlo, ale také dlouhou životnost pračky. Pračka stejně tak jako všechny domácí spotřebiče a elektronika potřebují pravidelnou údržbu. V pračce se usazují plísně, vodní kámen, zápach, zbytky vlasů, chlupů domácích mazlíčků a mnohé další nečistoty. Příliš znečištěná pračka nemůže vyprat prádlo tak, aby bylo čisté.

Octem vyčistíte buben pračky

Buben je nejvíce namáhaný tím, že do něj vkládáte špinavé prádlo. V bubnu pak může uvíznout hned několik nečistot různého původu. Nejčastěji se v bubnu uchycuje zápach, plísně, vodní kámen, bakterie, různé skvrny a nečistoty houbovitého původu.

S odstraněním všech těchto problémů Vám pomůže ocet v kombinaci s dalšími surovinami. Potřebovat budete ½ láhve octa s příměsí alkoholu a teplou vodu, kterou naplníte buben pračky. Většinu bubnu naplňte teplou vodou a dolijte octem. Zapněte program na krátké mytí a nechte pračku vyprat se naprázdno. Až se pračka dopere, nechte buben otevřený tak dlouho, dokud úplně nevyschne.

Peroxid vodíku pomůže s těsněním

Když se hromadí špína pod gumovým těsněním, není vidět. Zato ale začíná být po nějaké době silně cítit. Pro údržbu těsnění si nachystejte 3 litry vody, peroxid vodíku, citronovou šťávu a suchý hadřík.

Z pračky odstraňte gumové těsnění, do kýble vymačkejte citronovou šťávu, přidejte vodu a jeden hrníček peroxidu vodíku. Tuto směs naneste na místo, kde se nachází gumové těsnění a těsnění ponořte do kýble. Nechte chvíli působit a potom vše osušte vlhkým hadříkem. Nechte pračku ještě otevřenou, aby vše mohlo pořádně doschnout.

Fotografie: Freepik

Použít můžete i tabletu do myčky

Umístěte tabletu do myčky tak, co normálně dáváte prací prášek a zapněte pračku na 60 ° C. Až pračka dokončí práci, bude čistá, lesklá a bez bakterií. Tento trik se doporučuje používat jednou za tři měsíce, aby byla pračka neustále v optimálním stavu. Jen se před čištěním tabletou do myčky ujistěte, že se na tabletě nenachází rozpustný plast, ten by mohl pračce způsobit problémy. Potřebujete tabletu, která není ničím potažená.

Zdroj: Better Homes & Gardens