Pěstování vinné révy krok za krokem. S touto metodou je to snadné

Kdo by neznal vinnou révu a její plody. Sladké bobulky, které jsou oblíbené po celém světě. Jak na pěstování vinné révy? Podívejte se. Možná máte za to, že vinnou révu lze pěstovat pouze na vinicích v určitých krajích a v určitém období. Opak je pravdou. My vám dnes prozradíme metodu, díky které si budete moci vypěstovat tuto dobrotu i na vaší zahradě. Pěstování hroznů se tak pro vás stane snadnější, než se na první pohled zdá.

Pěstování vinné révy doma má své výhody

Mnoho lidí se uchyluje k tomu, že si doma svépomocí pěstují různé druhy ovoce, a dokonce i zeleniny. Důvodem je především to, že chtějí ušetřit za kupované, a navíc si chtějí pochutnat na čerstvých plodech, které si sami vypěstovali. Vždyť takové vlastně vypěstované ovoce chutná určitě mnohem více než to kupované.

Vinná réva se snadno přizpůsobí

Pokud máte rádi hrozny, resp. vinnou révu, můžete si ji doma vypěstovat také. Ideálním obdobím na její pěstování je od zimy až do prvních jarních dnů. Nenacházíte-li se zrovna v tomto období, je lepší na něj počkat. Samotné pěstování je pak už velmi snadné, především díky tomu, že hrozny se přizpůsobí klimatu, ve kterém žijete. Velkou výhodou je také to, že pokud věnujete pěstování dostatečnou péči, výsledné plody budou chutnější, než kdybyste si je koupili v obchodě.

I přesto, že se hrozny dokáží snadno přizpůsobit klimatu, je dobré vědět, jaké podmínky jsou pro daný druh révy potřebné. Ano, druhů je samozřejmě více, a než se pustíte do pěstování, je lepší se trochu informovat. Hlavně o půdě, neboť ta je pro ně opravdu důležitá.

Snadný postup pěstování vinné révy

Nyní Vám představíme jednoduchý postup pěstování. Pokud jste si vše zjistili, a sehnali semena, nastává chvíle, kdy:

  • Je musíte očistit vodou při pokojové teplotě
  • Namočit do sklenice vody (200 ml)
  • Oddělit plovoucí semena a ostatní vyhodit
  • Nechat je namočené ve sklenici vody po dobu 24 hodin

Následně si vyberte vhodnou nádobu na pěstování, a vložte do ní úrodnou půdu. Vyhlubte v ní 3 až 4 otvory, které by měly být aspoň 10 cm hluboké. Do každého otvoru vložte pár semen, lehce je přikryjte zeminou a okamžitě zalejte vodou.

Po 6 až 8 týdnech se začnou objevovat první výhonky. Jakmile budou mít 8 cm, přesaďte je do větší nádoby. Jakmile dosáhnou 30 cm, měli byste je přesadit do půdy na zahradě. Tu dobře vyberte a maximálně ji připravte, aby rostlinka mohla dobře růst. Vyhlubte v zemi díru 40 cm širokou a 40 cm hlubokou, ideálně někde u plotu nebo dřevěné konstrukce, aby po ní mohla rostlinka lézt. Vložte do díry semena, přikryjte zeminou a zalijte vodou.

Pak už jen stačí počkat si na výsledek.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]