Pivo v pračce: Neobvyklá kombinace, která ale nese překvapivé výsledky. Potěší každou hospodyni

Fotografie: Depositphotos

Zdá se, že použití oblíbeného nápoje může být výborným lékem na oděvní neduhy. Naučte se používat pivo k praní a užijte si pohled na oblečení, které znovu získá své intenzivní barvy.

Obvykle už po několika vypráních krásné zářivé barvy vyblednou a vaše oblíbená halenka nebo záclony už nejsou tak příjemné na pohled jako na začátku. Největší problém nastává u tmavých a černých látek a u oblečení v obzvláště výrazných nebo neonových barvách. Čím vyšší je teplota praní, tím rychleji se zbavíme barvy, skvrn i nečistot. Ukazuje se, že na pomoc přichází obyčejné pivo. Je to důmyslný způsob, jak obnovit lesk mírně zašlého oblečení, ale také skvělý způsob, jak ho ochránit během praní.

Proč zrovna pivo?

Pivo lze úspěšně považovat za produkt, který přirozeně způsobuje ztmavnutí barev. Lidé, v jejichž šatníku hraje první housle černé, tmavě modré a fialové oblečení, by měli využít jeho možností. Rádi se odlišujete, a proto jsou vaše police a věšáky plné zářivého oblečení v neonových barvách? Jednoduchý trik s pivem jim dodá svěží vzhled a ochrání je před vyblednutím.

Přidejte pivo do pračky

Pokud vaše oblečení již ztratilo část své živosti a chcete ho osvěžit, jednoduše si připravte pivní lázeň. Nalijte pivo do mísy a namočte oblečení na několik hodin. Poté je opláchněte ve vodě a umyjte jako obvykle. Nejlepší je připravit oplach v poměru 1 : 1, tj. na každých 0,5 litru piva přidat stejné množství vody.

Fotografie: Depositphotos

Tuto metodu se vyplatí čas od času použít jako opatření proti vyblednutí. Je to skvělá alternativa k drahým a chemicky zatíženým prostředkům z obchodu. Také nezabírá drahocenný čas potřebný například k barvení vybledlého černého oblečení. Pivo je rovněž jedním z produktů, které přirozeně způsobují ztmavnutí barvy, takže je ideální pro ošetření černého a tmavě modrého oblečení. Metodu používejte podle toho, jak často oblečení nosíte a perete, pivní koupel by měla stačit jednou za dva měsíce.

Jak chránit tmavé oblečení před vyblednutím

Pokud milujete černé oblečení, nezapomeňte o něj správně pečovat, černá je skvělá a nadčasová barva, ale není nic horšího než krásné oblečení vybledlé praním a sluncem. Jak jinak se můžete postarat o výraznou sytost barev černého oblečení? Existuje několik způsobů:

  • Při praní používejte speciální prací prostředky na tmavé oblečení. Prevence je lepší než opětovné barvení.
  • Při praní nepoužívejte příliš vysokou teplotu.
  • Zvolte program pro jemné tkaniny.
  • Při praní černé barvy je lepší používat tekutý prostředek než prášek, protože se hůře oplachuje a může obsahovat velké množství sody, která ovlivňuje barvu.
  • Před praním obraťte oblečení naruby.
  • Před prvním praním namočte nové oblečení do lihového octa, který zafixuje barvivo.
  • Do máchání můžete přidat přírodní domácí odvar, který ztmaví barvu oblečení – například odvar z bobkového listu.
  • Černé oděvy můžete občas namočit do odvaru z obyčejného čaje.
  • Nesušte černé prádlo na přímém slunci.
  • Pokud je vaše oblečení hodně vybledlé, můžete ho znovu obarvit – speciální barvy jsou k dostání v drogeriích a lze je použít v pračce.

Zdroj: Porady Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]