Rodina se rozhodla pro inovaci zahrady. Sousedé po několika dnech jen zírali s otevřenými ústy

Fotografie: Se souhlasem VonBubenberg

Mít doma bazén představuje velké množství vody a především péči. Tato šikovná rodinka si s tvořením bazénu ale poradila snadno.

Mnoho lidí sní o tom, že bude mít doma svůj vlastní bazén. Bohužel pro většinu lidí je vlastnictví bazénu mnohem snazší si představit, než realizovat. Prostor bazénu zabírá hodně místa, potřebuje neustálou péči, aby voda zůstala čistá, a lze ho používat jen pár měsíců v roce. Pokud ale stále uvažujete, že si takový bazén pořídíte, není to tak složité, jak se může zdát. Kromě vždy šikovného přenosného plastového bazénu existují pro tento účel i velmi kreativní alternativy.

Exkluzivní bazén bez velkých starostí

Toto je skvělý příklad švýcarské rodiny, kterou omrzelo snění o bazénu a pustila se do práce, aby toho dosáhla. Projekt začal v roce 2011. V té době terasa domu neměla žádnou osobitost a byla místem bez konkrétního využití pro dům. Jejich představa o bazénu byla, aby měl podobu jezírka, ve kterém by se skrýval řádně upravený prostor, který by mohl sloužit jako tradiční bazén. Dalším krokem bylo zahájení výkopu. Jakmile buldozer vjel na dvůr, nebylo už cesty zpět.

Fotografie: Se souhlasem VonBubenberg

Během hloubení pláště bazénu začala instalace systému kanálů a potrubí, které tvořily filtrační systém a které by byly umístěny v garáži v blízkosti projektové oblasti. Po dokončení ražby byla celá oblast pokryta vrstvou plsti. Dále byla umístěna vodotěsná vrstva, která bezpečně spočívá na instalované plsti. Všechny tyto materiály byly přivezeny z Německa, kde se zdá, že existuje obrovská komunita kreativních poolů.

Stavba netrvala příliš dlouho

Poté bylo na čase postavit stěny a podlahu bazénu a celý obvod vyplnit štěrkem, což je úkol, který se může stát trochu únavným, pokud nemáte žádnou pomoc. Po dokončení stavby byl bazénový rybník napuštěn vodou. A jak uvidíte, vodou se nenaplnila jen konstrukce bazénu. Místo toho byl bazén zkonstruován tak, aby voda zaplavila celou oblast, čímž se obnovil vzhled přírodního mělkého jezírka, kde si můžete zchladit nohy, pokud tam nechcete rovnou skočit.

Fotografie: Se souhlasem VonBubenberg

Namísto použití tradičního filtračního systému je voda, která je v bazénu použita, filtrována přes komory umístěné v garáži. Voda prochází řadou stále jemnějších materiálů, než je čerpána zpět do bazénu. Během procesu filtrace je voda ošetřena ultrafialovým světlem a ekologickou chemickou sloučeninou, která inhibuje růst bakterií a řas, díky čemuž je voda zcela křišťálově čistá. Pro oživení nocí bylo v bazénu instalováno dobré osvětlení. Nakonec bylo toto mistrovské dílo dokončeno instalací malé fontány a dřevěné plošiny.

Fotografie: Se souhlasem VonBubenberg

Zdroj: Expressen / VonBubenberg