Pavouk v domácnosti dokáže pořádně vystrašit. Zbavit se jich jednou provždy je však snadné

Fotografie: Depositphotos

Pavouci v domácnosti nejsou příliš velkou radostí i přes to, že je mnoho lidí má rádo. Velká část se jich ale snaží zbavit, a proto vám přinášíme pár rad, jak na to.

Existuje spousta druhů pavouků, které ve svém domě můžete najít. Staré lidové přísloví říká: Šťastný dům, kde jsou pavouci! Někteří dokonce říkají, že přítomnost pavouků v domech a bytech je důkazem zdraví a čistoty jejich hostitele. Co ale dělat, když pohled na pavoukovce plížícího se místností nevyvolává radost a pozitivní asociace, ale vzrušení z hnusu a strachu? Zjistěte, co pavouky přitahuje, a jak se jich jednou provždy zbavit.

Proč a odkud se pavouci dostanou do domu?

Jarní a letní období je začátkem období páření pavouků, a tím je i zvýšená viditelnost pavouků v domech a bytech, a to jak v centru města, tak na jeho okraji nebo na vesnicích. Když se pavouci vydají najít partnera, potravu a bezpečné místo k rozmnožování, najdou si cestu do domovů každou možnou mezerou, kterou máte.

Domácí pavouci nejčastěji pletou sítě na tmavých místech. Jsou obecně plaší a před lidmi rychle utíkají. Mnoho lidí je také při jejich útěku usmrtí. Ačkoliv někteří mají teorii, že pavouci většinou hnízdí ve špinavých a zanedbaných bytech, nemusí to být pravda. Zbytky jídla přitahují malý hmyz, který zase vydává vůně, jimiž přitahují pavouky.

Jak proti nim bojovat?

Boj proti nepříjemným pavoukovcům můžete zahájit zakoupením a instalací moskytiér s hustou sítí. Do místností pavouci nejčastěji putují zvenčí, mezerami v oknech a balkonových dveřích. Takto instalované sítě poslouží jako zábrana pro nezvané pavouky, mravence a další létající hmyz po celý rok. Lze si také vytvořit sprej, který pavouky účinně vyžene.

Fotografie: Pixabay

Vše, co musíte udělat, je přidat 4–5 lžic kyseliny citronové do litru vody, alternativně jednu polévkovou lžíci kafrového, citronového, mátového nebo levandulového oleje, a dobře promíchat. Připravenou směs nalijte do lahvičky s rozprašovačem a nastříkejte místa pod skříněmi, parapety, větracími mřížkami, zárubněmi a rohy. Nezapomeňte toto opakovat alespoň jednou týdně.

Zdroj: Porady Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]