Konec slizkým cestičkám na zahradě. Slimáci a šneci mají problémy s pivem

Fotografie: Depositphotos

Abyste si v létě mohli vychutnat opravdu bohatou úrodu, musíte kromě dostatečné péče zajistit rostlinám také ochranu před škůdci. Proti šnekům a slimákům vám postačí pivo.

Není nic lepšího než sklízet ovoce a zeleninu vypěstované na vlastní zahrádce. Pokud si však chcete vychutnat opravdu velkou úrodu, musíte rostliny ochránit před útokem škodlivého hmyzu. Nemusíte však kupovat drahé insekticidy a postřiky plné nebezpečných chemikálií. Využijte raději toto ekonomičtější a ekologičtější řešení.

Kde se slimáci vyskytují

Nejraději se tento hmyz přes den vyskytuje na stinném a vlhkém místě, kde jsou chráněni před sluncem. V podvečer pak vylézají a ožírají rostliny. Běžně si pochutnávají na salátu, zelí, jahodách, rajčatech, okurkách i dalších druzích zeleniny. Napadené rostliny pak méně plodí nebo zcela zahynou. Jakmile slimáčí stopy na záhonu spatříte, je nejvyšší čas se těchto škůdců zbavit.

Připravte slimákům past

Jeden ze způsobů, jak se se slimáky vypořádat, je připravit jim na zahradě vhodnou past. Některým vůním zkrátka nedokážou odolat. Stačí vybranou tekutinou naplnit nádobu, a jednoduše tak připravit past, ze které slimáci nedokážou vylézt. Pravidelně pak tyto škůdce lze zlikvidovat tím, že je vylijete co nejdál od vašich záhonů, nebo je zahubíte.

Pivo proti šnekům

Skvělým pomocníkem v boji proti šnekům vám může být pivo. Vůně kvasnic šneky silně přitahuje. Stačí plechovku s trochou piva zakopat poblíž záhonů a nechat slimáky, ať se do této pasti sami chytí. Nezapomeňte však vytvořit dostatečně velký otvor, kterým budou moci pohodlně prolézt. Nemusíte plýtvat pivem, abyste šneky polapili. Stačí pár centimetrů této tekutiny. Čím níž bude její hladina, tím menší je pravděpodobnost, že šneci vylezou.

slimák na stonku
Fotografie: Pixabay

Jak předejít rozmnožování slimáků

Před přítomností slimáků můžete svou zahradu ochránit některými preventivními kroky. V první řadě byste se měli vyhnout hromadění nečistot a zbytků volně na zahradě. Taková místa bývají pro slimáky ideálním útočištěm. Rozmnožování slimáků můžete předejít tím, že budete svou zahradu pravidelně uklízet a tato místa kontrolovat. Kdykoliv najdete jejich hnízdo, co nejdříve ho zlikvidujte.

Zdroj: Newsner

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]