Plíseň v koupelně bude díky těmto dvěma ingrediencím navždy minulostí

Trápí vás plíseň v koupelně a nevíte, jak se jí účinně zbavit? Vyzkoušeli jste už hromadu čistících přípravků, ale žádný pořádně nepomáhá? Už nevíte jak dál a bojíte se chodit do koupelny? Konec strachu. Máme pro vás řešení, pomocí něhož se dlouhodobé plísně bezpečně zbavíte. Stačí smíchat dvě látky a opakovaný problém bude vyřešen.

Plíseň v rohu koupelny

Lidé se stále častěji setkávají s problémem zvaným plíseň. Důvodem je zanedbaná péče o koupelnu a vlhkost, která se v ní drží. Kvůli tomu se plíseň snadno usadí v téměř jakémkoliv rohu a její odstranění je pak o to náročnější.

K odstranění plísně se velmi často používají chemické přípravky, které většinou dobře zabírají, nicméně mají jednu nevýhodu. Jsou pro zdraví škodlivé, a případný kontakt s pokožkou může způsobit nepříjemné zdravotní komplikace.

Plíseň zdraví nebezpečná

Někteří mohou tvrdit, že plíseň je zdravá. V tomto případě tomu tak opravdu není. Existuje tisíce druhů plísní, z nichž některé způsobují vážná onemocnění. Mohou způsobit astma, alergie, onemocnění plic, jater nebo ledvin. Dále se pak také vyskytuje chronická únava, bolest hlavy, podráždění očí a sliznic, nevolnost, nechutenství a plicní krvácení.

To vše mohou mít na svědomí plísně. Jsou i takové, které způsobují degradaci imunitního systému, nebo dokonce smrt. Je proto velmi důležité plísně odstraňovat a preventivně se před nimi chránit.

Příprava a aplikace

Tyto dvě látky plíseň dokonale odstraní, a navíc vytvoří ochrannou bariéru před vznikem nové. Samozřejmostí je ovšem pravidelné používání. Potřebujete tedy: 1 lžičku jedlé sody a 100 ml 20 % octa. Pak už stačí jen správná aplikace a plísni je konec. Smíchejte tedy obě látky v jeden roztok, nalijte ho do rozprašovací láhve a postříkejte postiženou oblast koupelny. Několik minut nechte působit a poté setřete houbičkou. Výsledkem bude překvapeni.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]