Lidový fígl na broušení nůžek. Do 5 minut jsou jsou perfektně ostré, stříhání je mnohem bezpečnější

Fotografie: Scissors / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Stříhání se v domácnosti nevyhnete. Občas místo nůžek můžete sáhnout po noži, ale jejich absenci rozhodně poznáte. S tupými nůžkami však naděláte více škody než užitku.

Jakmile si při stříhání papíru všimnete, že místo rovného ostrého řezu je vám výsledkem spíš zmuchlaný kus papíru, je načase nůžky naostřit. Stříhání s těmi tupými je navíc mnohem nebezpečnější než s pořádně ostrými hranami. S tupými nůžkami musíte při stříhání čehokoliv vynaložit mnohem větší sílu, abyste danou věc ustřihli. Pokud vám nešťastnou náhodou nůžky z předmětu sjedou nebo se vám mezi ně podaří omylem strčit prst, je zaděláno na malér. S ostrými nůžkami bude stříhání mnohem snazší a rozhodně bezpečnější.

Co budete k broušení nůžek potřebovat

Jakmile začnou nůžky špatně stříhat nebo předmět místo přestřižení spíš zmačkají, je jejich broušení nevyhnutelné. Jediné, co budete k nabroušení nůžek potřebovat, je naštěstí pomůcka, kterou určitě máte doma. Nůžky můžete jednoduše a rychle nabrousit použitím obyčejné aluminiové fólie.

Jak nůžky účinně nabrousit

Aby byly nůžky zase ostré a mohli jste je opět používat, použijte aluminiovou fólii, kterou máte doma. Jednoduše jí kousek rozrolujte a nůžkami ji podélně nastříhejte na proužky. Během stříhání alobalu se bude jejich čepel ostřit a nůžky pak budou fungovat mnohem lépe. Díky tomuto jednoduchému triku budou nůžky ve výsledku mnohem ostřejší a budou fungovat jako nové. Kdykoliv se potom ztupí, můžete tento trik podle potřeby opakovat. Nemusíte tak neustále kupovat nové. Stačí vám jedny, které s tímto jednoduchým trikem udržíte dlouho ostré.

žena s nalakovanými nehty stříhá nůžkami
Fotografie: Pexels

Jak udržet nůžky dlouho ostré

Aby se vám nůžky brzy opět neztupily, měly byste se vyhnout některým věcem. Rozhodně byste nůžkami neměli stříhat tvrdší předměty nebo drátky, na které slouží štípačky. Dále byste měli špinavé nůžky okamžitě umýt a vyčistit, aby vám nezrezivěly. Jakékoliv znehodnocení nůžek může mít přímý vliv na jejich funkci. Pokud možno, používejte nůžky jen ke stříhání čistých a měkkých materiálů. Jedině tak vám budou fungovat opravdu dlouho.

Zdroj: Xitrosti

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]