Plíseň v koupelně dokáže pořádně potrápit. Zbavte se jí jednou provždy účinným domácím prostředkem

Fotografie: Freepik

Plíseň v koupelně nevypadá dobře, navíc může být zdrojem nebezpečných bakterií. Zbavit se jí není snadné, ukážeme vám, jak to udělat přirozeně. Můžete tak ušetřit peníze za chemikálie.

Není nic horšího, než plíseň v koupelně! Bohužel vzhledem k prostředí, jaké tam je – teplo a vlhko – jsou velmi běžné. A zbavit se jich, to není jen tak. Naštěstí existují způsoby, které lze použít, aniž byste museli sáhnout po drahých komerčních chemikáliích.

Fotografie: Freepik

Ty jsou sice velice účinné, už ale mohou znamenat problém pro vaše zdraví. Vdechováním chemikálií při jejich aplikaci (nemluvě o tom, že tyto prostředky musíme po určitou dobu nechat působit) si zaděláváme na mnohé zdravotní potíže.

Bezpečné odstraňování plísně

Vzhledem k tomu, že nemůžeme odstranit příčinu vzniku plísně (vlhko a teplo), je nutné bojovat s důsledky. Je to ale i bezpečnou cestou, bez použití chemikálií. Budete potřebovat pouze dvě ingredience, které už pravděpodobně máte doma.

Metoda je účinná pro odstranění plísně a použít ji můžete na jakémkoli povrchu koupelny. Pokud dojde ke kontaktu s vaší kůží, nemusíte ihned spěchat, abyste roztok umyli. Je totiž neškodný.

Fotografie: Depositphotos

V čem spočívá tajemství?

Tou zázračnou ingrediencí není nic jiného, než právě potravinářský ocet. Ten můžeme používat na čištění celé spousty míst v domácnosti. Účinně si poradí také s plísní. Druhou ingrediencí, která bude asi poměrně překvapivá, je prací prostředek. Smíchejte je tak, aby vznikla hustá pasta. Tu pak můžete nanést také na svislá místa (například spáry kachliček v koupelně). Zde se pasta dobře udrží. Směs totiž musí na plísni působit asi 10 minut. Poté ji můžete setřít.

Jednoduché a rychlé

Jak vidíte, metoda je rychlá. Pokud byste sečetli náklady, uvidíte, že metoda je mnohem levnější, než nepříjemně páchnoucí nebezpečné komerční prostředky. Ocet se opět ukazuje jako výborný pomocník v domácnosti.

Zdroj: Goodhousekeeping