Velmi jednoduché fígle na to, jak se po vaření zbavit nepříjemného zápachu z rukou a nádobí

Fotografie: Depositphotos

Při práci s některými potravinami se může stát, že vám po nich bude zapáchat domácnost. Pokud se chcete tohoto zápachu zbavit, vyzkoušejte si tyto osvědčené triky.

Jestliže se alespoň čas od času pohybujete v kuchyni, jistě víte, že některé potraviny zanechávají nepříjemný zápach ve vzduchu nebo přímo na rukou. Zápachu se však mnohdy nezbavíte pouze tím, že byste otevřeli okna. V případě, že by byl tento zápach na rukou a nepomáhalo ani umytí mýdlem, měli byste se podívat na tyto metody, které vám pomohou se zápachu zbavit.

Česnekový zápach je velmi nepříjemný

Jestliže doma občas zpracováváte česnek, pravděpodobně moc dobře víte, že po sobě zanechává nepříjemné stopy v podobě zápachu. Na tuto surovinu a její zápach vám nepomůže ani umytí rukou mýdlem a pokud vás po vaření čeká nějaká schůzka, nejspíše se nebudete cítit příliš komfortně. Naštěstí existují triky, které vám v této ošemetné situaci pomohou.

Možná vás to překvapí, ale právě mytí rukou vodou a mýdlem ještě zesílí nepříjemný zápach z česneku, jenž vám ulpěl na rukou. Zkuste tedy tuto aktivitu vynechat a místo toho vyzkoušejte jiný trik, který by měl používat každý, kdo má doma nepříjemný zápach od smažení/vaření a rád by se ho zbavil.

Voda se skořicí

Jakmile budete mít dojem, že vám doma zůstal nepříjemný zápach po smažení nebo jste zrovna krájeli česnek a chcete se co nejrychleji zbavit nevábné vůně, sáhněte po vodě a skořici. Hrnec naplňte vodou a následně do ní přidejte 1 až 2 kousky skořice (celé tyčinky). Hned poté přiveďte vodu k varu a nechte skořici chvilku povařit.

Fotografie: Pixabay

Díky tomu, že horká voda zahřeje skořici a z hrnce uniká horká pára, začne se za malou chvilku po vaší domácnosti linout příjemná vůně skořice, která vás zbaví veškerého nepříjemného zápachu. Nejlépe uděláte, když ještě otevřete dveře i do dalších místností, abyste měli jistotu, že vůně bude putovat celou domácností. V této vodě si také můžete umýt ruce.

Esenciální oleje

Podobnou službu vám prokážou také esenciální oleje, které dokážou skvěle neutralizovat nepříjemné pachy. Pořiďte si domů aroma lampu nebo alespoň svícen, na němž lze esenciální olej zahřát. Po jeho zahřátí od čajové svíčky se vám doma bude linout krásná vůně esenciálního oleje, který do svícnu dáte. Nezapomeňte však otevřít okna, aby se zápach mohl dostat ven a abyste pouze nepřebíjeli zápach vůní.

Fotografie: Freepik

Voda s citronem

Možná se vám stane, že zrovna nebudete mít doma celou skořici, ale přitom už vás bude štvát, jak se vám doma usadilo aroma z ryby, kterou jste dělali ke včerejší večeři. V takové situaci vám pomůže citron. Dejte ho do hrnce s vodou a přiveďte k varu. Jakmile se voda začne vařit, nechte ji v takovém stavu ještě malou chvíli a z hrnce sundejte pokličku. Citronová vůně se dostane do celé domácnosti a po zápachu nebude ani stopy.

Zdroj: Athensmagazine

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]