Zákeřná plíseň v pračce si žádá pozornost. Vysokým nákladům i potížím předejde ocet

Fotografie: Depositphotos

Znečištění pračky může nadělat spoustu neplechy nejen na oblečení. S pomocí těchto rad se ji naučíte čistit snadno a efektivně tak, aby vás již nikdy více netrápila.

Pračka patří mezi velmi důležité spotřebiče každé domácnosti. Většina lidí ji využívá pravidelně k tomu, aby si s její pomocí řádně a účinně vyprala své oblečení. Nikdo pak jistě nestojí o to, aby jeho oblečení zapáchalo plísní nebo se na něm objevovaly nějaké nežádoucí fleky. K tomu je potřeba pračku pravidelně čistit, což pro vás díky těmto trikům bude hračka.

Plíseň má mnoho příčin

Výskyt nežádoucí plísně uvnitř pračky může být následkem hned několika věcí. Jedna z nich je ta, že svou pračku zřejmě nečistíte pravidelně, a proto se v ní plíseň vyskytla. Druhým velmi častým aspektem je pak to, že je v prostorách pračky vysoká vlhkost i v době, kdy není používána. Na základě toho se pak uvnitř může tvořit plíseň, která spoustu lidí moc nepotěší.

Myčka na nádobí čistá skrz na skrz: K hloubkovému čištění přispěje ocet nebo jedlá soda

Nechávejte pračku otevřenou

Po doprání prádla je dobré nechat pračku po celou dobu otevřenou. Vlhkost tak bude mít kudy z pračky zmizet, a plíseň by se tak neměla tolik tvořit. Nezapomeňte otevírat i přihrádku na prací prostředek, protože v ní se také může vyskytovat spousta vlhkosti. Tyto konkrétní úkony vás však plísně nezbaví, jen oddálí její příchod.

Pravidelně pračku čistěte

Nejlepším způsobem, jak nechtěné plísni předejít, je pravidelné čištění pračky. Velmi dobrým pomocníkem vám v tomto případě může být obyčejný ocet, který má spoustu výhod. Nejenže je znatelně levnější, ale také je velmi efektivní. Do kbelíku si tak nalijte horkou vodu a přidejte do ní ocet. Do této směsi pak na hodinu ponořte zásobník na prací prostředek. Následně ho vyjměte a mokrým hadrem ho otřete. Tímto způsobem byste ho měli efektivně vyčistit.

praní prádla
Fotografie: Freepik

Ocet použijte všude

Směs vody s octem můžete také použít i na ostatní komponenty pračky. Vždy do této směsi namočte hadr a pečlivě jím otřete všechna místa, kde se v pračce vyskytuje nadměrná vlhkost. Nezapomínejte ani na těsnění. Nakonec můžete do nádoby na prací prostředek dát samotný ocet a pračku pustit na nejvyšší možnou teplotu praní. Tím docílíte toho, že se vaše pračka velmi efektivně vyčistí. Pro prevenci před plísní je pak dobré toto čištění pravidelně opakovat.

Zdroj: Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]