Okamžitě skoncujte s nebezpečnou vlhkostí v domácnosti. Stačí k tomu jen pár jednoduchých kroků

Fotografie: Canva

S vlhkostí v domácnosti se už někdy setkal snad úplně každý. Bohužel jen málo lidí zná tento jednoduchý způsob, jak se jí zbavit.

Když se mluví o vlhkosti v domácnosti, nejčastěji si ji spojíte s kuchyní a koupelnou. Kvůli tekoucí horké vodě a neustálému vaření se právě v těchto místech nejčastěji objevuje. Ukazuje se, že se může objevit v úplně všech místnostech. Vlhkost však bohužel může způsobit další nepříjemnosti – v první řadě podporuje vznik plísní.

Proč je v domě vlhkost

Existuje opravdu mnoho důvodů, proč se v místnosti objevuje vlhkost. Nejčastěji se uvádí, že se objevuje především ve starých domech, ale to není tak úplně pravda, protože může být opravdu kdekoliv. Vlhkost mohou zhoršit například problémy s ventilací, když například nefunguje správně. Vlhkost v domě ovlivňuje i vaření nebo koupání – zkrátka pára.

Fotografie: Pexels

Není tak těžké zbavit se vlhkosti

Pokud je vlhkost v počáteční fázi, opravdu není tak složité se jí zbavit. Nejprve byste měli začít praktikovat ty nejjednodušší a nejběžnější metody, jako je například pravidelné větrání a také zvýšení teploty uvnitř domu. Větrání provádějte především v koupelně a v kuchyni. Pokud máte jen drobný problém, zkuste do místnosti pořídit nějaké pokojové rostliny.

Plíseň v domácnosti už je velký problém

Pokud se u vás v důsledku vlhkosti vytvořila plíseň, musíte jednat opravdu rychle. Jestliže se objeví pouze na povrchu, nemusíte ihned panikařit. Někdy stačí stěnu postříkat nějakým přípravkem proti plísním a poté setřít. Pokud nic takového nemáte po ruce, můžete použít lihový ocet, který je stejně účinný.

Fotografie: Freepik

Jenže co má člověk dělat, když se plíseň dostala až do zdi? Bohužel se to neobejde bez použití silných přípravků a dalšího líčení. Je třeba myslet na to, že na podzim a v zimě je jakákoliv rekonstrukce domu náročnější, takže je lepší provádět ji v létě.

Zdroj: Porady Interia