Plíseň v pračce našla svého přemožitele. Zevnitř ji spolehlivě dostane česneková metoda

Fotografie: MLBSWA06 05167 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Vyzkoušejte také tento geniální trik a využijte k čištění gumového těsnění pračky česnek. Tímto způsobem se zbavíte plísní a vaše pračka bude opět jako nová.

Pračka patří mezi základní výbavu a nepostradatelného pomocníka téměř každé domácnosti. Aby vám však mohla správně fungovat a sloužit co nejdéle, musíte se zaměřit na její pravidelné mytí a údržbu. Podle internetového portálu Bydlet snadno si poradíte i bez chemie. Rozhodli jsme se tento jednoduchý trik vyzkoušet a výsledek nás velmi příjemně překvapil.

Co s plísní uvnitř pračky

Jedním z nejčastějších problémů je vznik plísní uvnitř pračky. Ta se během pracího cyklu bohužel snadno přenese i na oblečení, a navíc vydává velmi nepříjemný zápach. Jejím pravidelným mytím tak předejdete nejen jejímu vzniku, ale navíc prodloužíte i celkovou životnost pračky, o čemž jsme psali již dříve v článku na BydlímeÚtulně.

Co budete k čištění pračky potřebovat

Nemusíte nutně kupovat drahé speciální čisticí prostředky plné nebezpečných chemikálií nebezpečných nejen pro životní prostředí, ale i vaše vlastní zdraví. Raději využijte přírodní alternativy a sáhněte po surovinách ze své domácnosti, což jsme radili i v dřívějším článku na BydlímeÚtulně. V tomto případě si vystačíte s česnekovým olejem.

Jak se zbavit plísně v pračce

Česnekový olej zatočí s plísní uvnitř spotřebiče, a navíc dokáže neutralizovat nepříjemný zápach. Stačí ho nanést na vatový tamponek nebo papírový ubrousek a postižené místo jím pečlivě vyčistit. Jakmile máte hotovo, nechte těsnění pračky důkladně vyschnout. K čištění bubnu a filtru je vhodné využít jedlou sodu nebo ocet.

Trouba bude zářit čistotou díky domácí metodě s hliníkovou fólií, která ušetří peníze za chemikálie

buben pračky
Fotografie: Pixabay

Jak často pračku čistit

V ideálním případě byste měli toto zařízení důkladně vyčistit po každém použití. Minimálně však jednou měsíčně věnujte čas důkladnému vymytí filtru, bubnu pračky, zásobníku na prací prostředky i těsnicí gumy. Oblečení tak budete mít vždy bezchybně vyprané a pračka bude fungovat opravdu dlouho.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]