Plnohodnotný a cenově dostupný venkovní bazén z palet hravě strčí do kapsy své drahé kolegy z obchodu

Fotografie: Depositphotos

Horké letní dny přímo vybízejí k tomu, aby lidé jeli k vodě a ochladili se v ní. Pokud se vám nechce nikam jezdit, vytvořte si vlastní bazén na zahradě s pomocí palet.

Mít vlastní bazén je jistě snem mnoha lidí. Tento sen si však může dovolit uskutečnit jen málokdo, jelikož se jedná o vcelku drahou záležitost. Nemusíte však být smutní, protože bazén na zahradu si můžete pořídit i vy, pokud vynaložíte trochu úsilí. Budete k tomu potřebovat jen několik věcí a šikovné ruce.

Levnější varianta bazénu

Nemusíte chodit každé léto na veřejné koupaliště, abyste se ochladili, protože pokud jste alespoň trochu šikovní, můžete si postavit vlastní bazén. Nepotřebujete k tomu dělníky, stavební firmu ani kopat hlubokou jámu, jelikož tento bazén není zapuštěn v zemi, ale postavíte ho na každé rovné zahradě (nebo si místo pro bazén vyrovnáte). Velikou výhodou je také to, že jakmile skončí teplé letní dny, bazén můžete zase složit.

Co budete potřebovat

Na stavbu tohoto bazénu budete potřebovat několik věcí, které nejsou drahé, ale seženete je na mnoha místech. Zakupte si 26 dřevěných palet, které mohou být jakékoliv velikosti. Dále se zkuste podívat po 3 velkých a odolných plastových fóliích, 4 dlouhé popruhy, velkou roli voděodolné lepící pásky, 12 velkých starých osušek / prostěradel, kladivo, hřebíky a bambusové rohože.

Vyberte si správné místo

Jelikož bazén nemůžete postavit kdekoliv, je potřeba najít vhodné místo, kam jej lze umístit. Na toto místo poté natáhněte plastovou plachtu a poskládejte palety svisle do čtvercového tvaru. Vnitřní stranu bazénu můžete vyplnit překližkovými deskami / sololitem. Protože se často stávalo, že skrze rohy unikala voda, můžete do rohů dát dřevěné rohy. Palety poté pořádně stáhněte popruhy, aby byl bazén stabilní a stěny u sebe držely.

Upevněte pečlivě všechny části bazénu

Abyste měli větší jistotu, spojte stěny bazénu ještě pomocí úhelníků. Stěny bazénu lze zpevnit ještě z vnější strany. Přidejte vzpěry a podpěry. K tomuto účelu lze využít robustní prkna. Na vršky stěn přidělejte prkna nebo bambusové rohože, aby neunikala voda mezi palety. Do bazénu natáhněte druhou plachtu a nyní se pusťte do výroby schodiště z palet, jež stačí dát na jednu stranu.

Hned poté si k ruce vezměte ručníky a prostěradla a dejte je do každého rohu. Dále je rozprostřete na celé dno bazénu a nakonec použijte 3. plachtu. Tu přichyťte pomocí lepící pásky po celém obvodu.

Dále naplňte bazén vodou a zkuste sledovat, zda někde voda neprotéká. Určitě se vyplatí plachtu zachytit také na povrchu paletových stěn mezi 2 dřevěné desky, které k sobě pevně stáhněte. Poté máte bazén hotový a můžete si jej užívat celé léto.

Zdroj: Easypalletideas

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]