Plovoucí dům může sloužit k rekreaci ale i k plnohodnotnému bydlení

Že musí být nemovitost postavena vždy jenom na pevnině? Rozhodně tomu tak není. Klidně se může nacházet jako tento plovoucí dům na vodě. Jde o zajímavou nemovitost, která původně vznikla jako netradiční chata na víkendy. Postupně se z ní však stalo místo, ve kterém je možné trávit klidně i delší čas.

Dostatek společných i soukromých místností

Už když se na tento plovoucí dům podíváme, tak musí zaujmout svou velikostí. Nejedná se o žádný miniaturní hausbót, ale skutečně plnohodnotnou nemovitost, stejně jako v případě klasického domu stojícího na souši. To ostatně potvrzuje i počet místností.

Nechybí zde soukromé pokoje pro rodiče i děti, dále také koupelny, jsou tu i toalety pro obyvatele i pro návštěvy, stejně jako nelze zapomínat ani na kuchyni a obývací pokoj. Je tu prostě vše, co je třeba.

Výzva při realizaci

Jelikož tento plovoucí dům není postaven na pevných základech, tak se může vlivem větších vln dát do mírného houpajícího pohybu. Ten je třeba při odpočinku celkem příjemný, ale bylo třeba brát ho v potaz jak při samotné realizaci, tak i při jeho vybavení.

A ukazuje se, že se to povedlo. V interiéru tak většinou nejsou žádné prvky, které mají být volně pověšeny, jelikož pohyb domu by je nepříjemně rozkmital.

Rozšíření stávající nemovitosti

Zajímavé na této nemovitosti je také to, že původně rodina využívala jenom malý hausbót, ale postupně jim přestal stačit a tak se rozhodli oslovit profesionály, kteří by jim vyšli vstříc a kteří by pro ně realizovali přístavbu a vytvořili tak dostatečně velký objekt, který už nebude sloužit jenom na pár dní v měsíci, ale bude možné v něm i dlouhodobě žít, po celý rok.

Vypadá dokonale

Už to, že jde o plovoucí dům je svým způsobem unikátní. Dále zaujme i jeho velikost, množství místností, ale i vzhled. A to jak pokud se na dům podíváte ze břehu, tak i pokud vejdete dovnitř a budete se chtít pokochat velmi stylově zařízenými a vyvedeným interiéry.

Fotografie: Bálint Jaksa