Uvolnění ucpaného dřezu bez zákroku drahého instalatéra: Pomůže i domácí směs s octem

Fotografie: Depositphotos

Zjistěte, jak jedna sklenice domácí směsi dokáže vyřešit ucpaný dřez přímo před vašima očima. Tato metoda je jednoduchá, rychlá a levná.

V mnoha domácnostech bývá běžné, že každý člen rodiny má své specifické úkoly a odpovědnosti. Většinou je fyzická práce spojena s rolí manžela, který se stará o technické záležitosti v domácnosti. Pokud například dojde k problémům s odtokem ve sprše nebo kuchyňském dřezu, manžel se obvykle chopí nářadí, rozmontuje sifon, vyčistí trubky a vše zase sestaví dohromady s úžasnou zručností.

Ucpaný dřez

Samozřejmě ale může nastat situace, kdy ženě manžel odjede na služební cestu. To znamená, že veškeré domácí povinnosti a péče o děti náhle přejdou na ni. Většinu věcí zvládne bez problémů, ale jako naschvál se mohou objevit komplikace v kuchyni. Potrubí se ucpe a voda začne velmi pomalu odtékat odpadem. Je jasné, že ignorování této situace by mohlo vést k vážnějším komplikacím či k úplnému zablokování potrubí.

Plný dřez
Fotografie: Pixabay

Jak uvádí web Xitrosti, v tuto chvíli můžete zvolit kontaktování profesionálního instalatéra, který během několika minut vyřeší problém s ucpaným potrubím, ovšem vezme si za to nemalou částku, nebo použijete domácí trik na odstranění ucpaných odpadů. V běžném hrníčku, ideálně tom nejlevnějším, smíchejte půl sklenice prostředku na mytí nádobí s půlkou sklenice bílého octa. Tuto směs nalijte do odtoku dřezu a nechte působit přes noc.

Jednoduché, rychlé, levné

Druhý den poté do odtoku nalijte horkou vodu a nechte ji několik minut působit. Tímto způsobem se potrubí zcela vyčistí od nečistot, mastných součástí a zbytků potravin. Pravidelné používání této domácí metody může předejít závažnějším problémům s odtokem a ušetřit náklady spojené s profesionálními opravami. Skvěle působí i směs jedlé sody a bílého octa, kterou web BetterHomesAndGardens doporučuje třeba na čištění odtoku ve sprše.

Konec vodnímu kameni v záchodové míse: Poradí si s ním i domácí směs s bílým octem v hlavní roli

Ačkoliv volání instalatéra může být v některých případech nezbytné, domácí vychytávky poskytují účinná a cenově dostupná řešení pro běžné problémy v domácnosti. Pro ty, kteří se mohou ocitnout v podobné situaci, nebo pro ty, kteří chtějí předejít problémům s ucpanými odpady, může být tento domácí lék cenným řešením. Abyste předešli ucpávání odpadu, je dobré se řídit několika pravidly, která jsme uváděli na BydlímeÚtulně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]