Pokojové rostliny: Které jsou nejlepší?

rostlinyMnoho lidí chce, aby jejich domácnost nebo kancelář vypadala krásně, útulně. K tomu pomáhají skvěle květiny a rostliny. Které zvolit, aby dělaly parádu a uměly i něco navíc? Rozhodně ne ty umělé! Pojďte s námi zjistit, co si zítra pořídíte v nejbližším květinářství.

Palmy

Určitě nemyslíme palmy dorůstající rozměrů jako na plážích. Palmy jsou i malé, a přitom tak užitečné! Umí filtrovat škodlivé látky z ovzduší. Jejich plus je, že vypadají krásně a jsou nenáročné na pěstování.

Levandule

Levanduli můžete často vidět i na zahrádkách domů. Jistě nejde opomenout ani vůni, která je s nimi spojována. Proto je vhodná právě do bytů i kanceláří – její vůně má uklidňující účinky! A navíc krásně vypadá, určitě rozzáří každé prázdné místo v pokoji.

Dracéna

Velmi oblíbená a atraktivní rostlina známá pro své tmavě zelené, úzké listy. Filtruje ovzduší a zbavuje ho škodlivých látek. Je vhodná pro ty, kteří zapomínají na pravidelné zalévání, nebo nemají dostatek světla v bytě. Naopak, dracéna přímé světlo nemá ráda.

Tlustice

Obvyklá rostlinka školních tříd. Ale pozor, do bytu zapadne jako ulitá. Navíc je tato rostlina symbolem peněz, protože její lístky připomínají mince. Pokud vám tlustice vykvete, můžete očekávat výhru či jinak získaný obnos peněz.

Fíkusy

Fíkusy jsou velmi rozmanité, vůči škůdcům odolné rostliny, které rostou po celém světě. Fíkusy jsou dekorativní a v kombinaci s vhodnými barevnými květináči nezůstane žádný pokoj obyčejným.

Tchýnin jazyk

Možná někoho odradí název, ale tato rostlina je velmi přívětivá a nenáročná. Toleruje zapomětlivé majitele. Je velmi vhodná do ložnice, protože na rozdíl od jiných rostlin produkuje přes noc kyslík.

Gerbera

Pamatujete na květiny pro třídní učitelky? Byly to nejčastěji gerbery, že ano? Tentokrát je o nich také řeč, ovšem ty do pokojů jsou malé, roztomilé a absorbují škodliviny, které mohou obsahovat prací prostředky, jako je například trichloroethylen – no kdo by to chtěl vdechovat? Určitě je tedy vhodná do ložnice, prádelny ale pozor, potřebuje dostatek světla.

Obrázek: pixabay.com