Pomeranč + hřebíček: Kombinace, která zaručeně provoní vaši domácnost. Lepší vůni jste doma ještě neměli

Fotografie: Depositphotos

Váš domov nemusí vonět pouze pomocí vůní, které si zakoupíte v obchodě. Pokud si vyrobíte svůj domácí osvěžovač vzduchu, ušetříte peníze, a navíc ani nespotřebujete mnoho ingrediencí.

V každé domácnosti se může objevit nepříjemný zápach, s nímž však lze bojovat pomocí přírodních osvěžovačů vzduchu. Nejprve je ale nutné se zbavit zdroje, který pach produkuje. Jestliže doma kouříte, choďte kouřit ven nebo na balkon. Po domácích mazlíčcích pravidelně uklízejte, starejte se o jejich srst a koupejte je. V případě, že zápach je z důvodu zvýšené vlhkosti, pravidelně větrejte a případně si pořiďte odvlhčovač vzduchu.

Ušetřete na osvěžovači vzduchu

I přes to, že v obchodě naleznete velký výběr osvěžovačů vzduchu a různých vůní, můžete si domov provonět i mnohem levněji. Poslouží vám k tomu hlavně přírodní ingredience, což je další výhodou. Pokud to u vás doma bude hezky vonět, budete se cítit mnohem příjemněji a pohodlněji. Velmi praktickou a rychlou vůni získáte tak, že do pomeranče zapíchnete několik hřebíčků. Domácí osvěžovač získáte i díky dalším způsobům.

Výroba domácího osvěžovače vzduchu

Na výrobu domácího osvěžovače vzduchu budete potřebovat:

  • 1 větší pomeranč,
  • 1 hrnek s hřebíčky,
  • stuhu jakékoliv barvy,
  • několik kousků celé skořice.
Fotografie: Pexels

Postup je velmi jednoduchý

Tato domácí metoda osvěžovače vzduchu je velmi levná a také jednoduchá. Díky tomu si získala oblibu u mnoha lidí a jestliže jste o ní ještě neslyšeli, rozhodně se vyplatí ji vyzkoušet. Okolo pomeranče obmotejte stuhu a navrchu udělejte mašli. Do pomeranče zapíchejte na několika místech hřebíček. Takto ozdobený pomeranč můžete umístit na podnos, na který položíte několik kousků celé skořice. Jestliže by se vám tato dekorace nelíbila, nepoužívejte ji.

Další výhody pomeranče s hřebíčky

Tuto ozdobu můžete umístit do jakéhokoliv pokoje, jenž byste chtěli provonět. Dále lze pomeranč s hřebíčkem použít proti komárům, kteří jsou pro lidi otravní a v létě dokážou potrápit. Komáři nesnáší vůni pomeranče a pokud nechcete mít v pokoji chemický odpuzovač komárů, umístěte toto ovoce s kořením na noční stolek. Nejen komáři nesnáší tuto vůni. Molové i mouchy se budou také držet dál od vašeho domu, pokud ucítí tuto vůni.

Levné metody, jak provonět dům

Nejen tato výše zmíněná metoda vám může provonět dům. Levnou variantou je také použití esenciálních olejů, jež si můžete doma vyrobit nebo zakoupit v mnoha obchodech. Esenciální olej můžete použít buď do aroma lampy či aroma difuzéru, nebo smíchejte esenciální olej s vodou a nalijte ho do rozprašovače. Tento roztok stačí rozprášit několikrát po místnosti a brzy ucítíte příjemnou vůni, která vám zvedne náladu. Pro osvěžení lze využít eukalyptus nebo mátu. Krásnou vůni domova dodá levandule, pomeranč nebo limetka.

Fotografie: Freepik

Přírodní deodorant na všechny pachy

Nepříjemný zápach vás přestane trápit ve chvíli, kdy si doma vyrobíte přírodní deodorant a použijete ho. Dokáže krásně pročistit vzduch a vám se bude lépe dýchat. Na jeho výrobu potřebujete jeden hrníček jedlé sody a 10 kapek esenciálního oleje. Ve sklenici tyto přísady smíchejte a pokud budete chtít, můžete přidat i vaše oblíbené sušené bylinky.

Sklenici následně uzavřete, řádně protřepejte a poté z ní kousek odeberte do několika menších kelímků. Ty umístěte do pokojů, jež chcete osvěžit, nebo do šatních skříní, kde navíc krásně provoní oblečení. Díky této metodě se lze zbavit zápachu ze zatuchlého oblečení nebo starých skříní.

Zdroj: Goodhousekeeping

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]