Obrana proti drzým holubům. Zbavit se nechtěných návštěvníků není vůbec složité

Fotografie: Bibhas87 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Aby váš balkon zůstal čistým a útulným místem pro odpočinek a relaxaci, je potřeba zbavit se nežádoucích hostů. Postřik tímto přípravkem vás holubů účinně zbaví.

Přestože jsou holubi nádherní ptáci, ve městech si na lidskou přítomnost tak zvykli, že se lidí téměř nebojí. Ti největší drzouni pak sedají dennodenně na vybraných balkonech, kde po nich zůstávají stopy po trusu. Abyste tyto opeřence ze svého balkonu vypudili, stačí vám k tomu postřik, který si sami jednoduše vyrobíte. Balkon s ním stačí postříkat a holubi se vám vyhnout oklikou. Lepší je zbavit se holubů dřív, než se na vašem balkonu uhnízdí.

Jak se zbavit hnízdících holubů

Holubům se ve městech žije dobře. Mají zde zajištěný stálý přísun potravy a jsou chráněni před dravci. Navíc milují římsy, výklenky, balkony a terasy. Pokud jste si všimli větviček a klacíků na svém balkoně nebo terase, s největší pravděpodobností u vás vzniká hnízdo. Pokud klacíky včas odstraníte, je zde velká šance, že si holubi pro svá vajíčka vyberou jiné místo. Jakmile v hnízdu sedí samička a zahřívá svá vejce, zbavíte se jí jen těžko. Lepší je počkat na vylíhnutí mláďat a po dalších 5–6 týdnech, až vyletí z hnízda, celé hnízdo odstranit.

Běžné metody boje proti holubům

Aby lidé zabránili výskytu holubů na svých balkonech a parapetech, vymysleli už různá opatření. Běžně v obchodech můžete koupit a vyzkoušet různé předměty plašící tyto ptáky. Často jsou doporučovány holografické pásky, větrníky nebo jiné lesklé a šustící pomůcky, figurky dravců, balónky, zařízení vydávající zvuk dravých ptáků nebo můžete celý balkon pokrýt sítí. Pokud se vám ale za tato zařízení nechce utrácet, jednoduše si vyrobte postřik, díky kterému se holubům na vašem balkoně líbit nebude.

Postřik proti holubům

I holubi jsou citliví na pachy. Zatímco některé je mohou přilákat, jiné je naopak odpuzují. Účinnou smradlavou tekutinou je ocet. Pokud nalijete ocet do nádoby a postavíte ho na parapet, zajistíte si, že se holubi vašemu parapetu vyhnou oklikou. Už nemusíte dále trpět parapet plný trusu, jenž se těžko umývá. Pomůže vám jen jedna nádoba s octem.

Fotografie: Pixabay

Jak holuby vypudit z balkonu

Další vůně, kterým se holubi vyhýbají, je vůně chilli papriček a pepře. Můžete si tedy vyrobit speciální postřik, kde všechny tři suroviny smícháte. Jednoduše do láhve s rozprašovačem nalijte ocet, přidejte trochu prášku z chilli papriček a pepře a nechte ho v láhvi rozpustit. Následně veškerá místa, kde vám holubi nejčastěji sedají, směsí postříkejte. Pronikavá vůně tohoto přípravku vás nežádoucí přítomnosti holubů zbaví jednou provždy.

Zdroj: Genialne

Jsem absolvent České zemědělské univerzity a už od malička jsem velký kutil. V podstatě vše, co je možné najít v mém... [Více o autorovi]