Postavili si dům na krásném místě v lese a přitom je dobře dostupný z hlavní silnice

Tento moderní dům je ukázkou toho, že se dá bydlet uprostřed lesů a přece stále velmi blízko civilizaci. Na první pohled byste ho asi ani neviděli. Když byste však z hlavní silnice sjeli a ujeli jenom pár desítek metrů, najednou se před vámi objeví. A to ve svých všech unikátech, které má. A že jich je opravdu hodně.

Zajímavý tvar a propojenost

Už na první pohled je vidět, že tento moderní dům není klasickou vysokou tradicí, které se dnes tak často staví. Má celkem zajímavou architekturu, která je unikátní jak v tom, že má dům netradiční tvar, tak i v tom, že je vzájemně originálně propojený. Obojího bylo možné dosáhnout z jednoho prostého důvodu, kterým bylo využití rovinatého terénu v dané oblasti.

Podle představ každého

Architekti tímto domem ukázali něco unikátního. A to v podstatě vzorovou nemovitost, ze které mohou vycházet mnohé další, u kterých však už bude zcela běžné třeba to, že si je lze přizpůsobit podle potřeb každého. Jde o návrh, který je modulární, přizpůsobitelné a škálovatelný. A to vše stále s jistotou praktičnosti, originálního vzhledu, stejně jako s jistotou toho, že dům klade důraz i na celkovou ekologii.

Dokonalá světelnost

I když to, že je tento moderní dům umístěn v podstatě uprostřed lesa může navozovat pocit, že v něm bude spíše temno, opak je pravdou. Když nahlédnete do interiéru, je vidět, že je dokonale prosvětlený. Toto zajišťují jak velká okna v jednotlivých stěnách, tak to zajišťují také okna menší, obdélníkového tvaru, která jsou umístěna těsně pod střechou.

Velký a útulný

Stačí nahlédnout do interiéru a je vidět, že tato nemovitost zaujme i svou velikostí, které je kromě jiného dosaženo také díky otevřeným dispozicím. A nechybí zde ani útulnost, díky použití klasických materiálů, ale i výrazných barevných prvků. Ty působí v daném kontrastu velmi zajímavým a stylovým dojmem.

Fotografie: Dany St-Arnaud