Historický dům z roku 1838 zaujme nejen krásným výhledem na řeku

Île d’Orléans je malý a asi 33 kilometrů dlouhý kanadský ostrov, kde se nachází tento domek. Na tomto okouzlujícím místě planety žije jen pár tisíc obyvatel, někteří dokonce v původních obydlích. Jedním z takovýchto historických domků je tento z roku 1838. Pojďme si ho společně prohlédnout.

Dřevěné obydlí u řeky

O historický celodřevěný dům se majitelé velice dobře starají. Jeho vzhled působí i přes letitost moderně. Dřevěné trámy, z kterých je postavená fasáda domu jsou natřené na svěží zářivě bílou barvu, domek tak v okolní přírodě velice vyniká. Jeho poloha je dá se říct přímo dokonalá. Leží totiž kousek od břehu řeky svatého Vavřince. Výhled je zde konkrétně z terasy fascinující.

Obydlí obklopuje i rozlehlá dřevěná terasa a zahrada, na jejíž zadní straně si obyvatelé domu mohou odpočinout na zahradním nábytku a relaxovat. K celkové harmonii rozhodně přispěje i fakt, že lesknoucí se vodní hladinu lze spatřit opravdu na každém kroku. Pohled je to nejen romantický, ale i uklidňující. Západy slunce jsou zde jako malované.

Prostorný interiér s převahou dřevěných materiálů

U vstupu do domu vás nadchne přírodní ráz místností. Na podlahách, stropu i nábytku lze zpozorovat dřevěné prvky. Dřevem je doslova zaplaven celý interiér. A působí to velice příjemně.

Barvy majitelé domku zvolili zemité a dobře udělali. Tmavě hnědá, béžová a světle hnědá se k bílé skvěle hodí. Všechny místnosti jsou prakticky propojené.

Kulinářský nadšenec tak zcela bez potíží dohlídne z kuchyně na jídelní kout i do obýváku, který je zařízen koženým a jistě i pohodlným nábytkem. Mohutné dřevěné schody vás pak zavedou do zákoutí prvního patra.

Rustikální styl v patře a odpočinková zóna

Hned u vstupu do prvního patra návštěvníka zaujme velmi netypicky vyhlížející kožená lenoška, která je vyrobena tak trochu v duchu rustikálním. Zdá se, že se jedná o relaxační koutek, kde se majitelé domku rádi uvelebí k dobré knize, nebo třeba posezení u kávy a dezertu.

Stěna za lenoškou je rovněž zajímavým způsobem řešená. Obložená je kameny, což je materiál, který se perfektně hodí k dřevěným zdím okolo. Další místnost nabízí pohled do útulně vyhlížejícího pokojíku, kde si obyvatelé domu pohodlně odpočinou a prospí se. Koupelna s toaletou je standardně a moderně vybavená a převládají v ní tóny bílé barvy.

Fotografie: Sylvie Chalifour

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]