Pozor na ucpaný odpad, některé věci by v něm rozhodně neměly končit

Ucpaný odpad způsobí mnoho problémů. Jakmile ho vyčistíte, dbejte na prevenci. Víme, co do odtoku v žádném případě nepatří! Jedině tak zajistíte, že bude váš odpad dokonale čistý a problémy s tím, že budete muset absolvovat čistění nebo že budete muset volat instalatéra budou stoprocentně minulostí. Co tedy nikdy nenechat odplavit odtokem ve vašem dřezu?

Těstoviny a rýže

Pokud seš dostanou do kontaktu s vodou, tak začnou bobtnat. Pokud je jich hodně, mohou vytvořit doslova neprostupný špunt, který zamezí klasickému odtékání vody.

Vaječné skořápky

Na první pohled se zdá, že mohou odtokem projít jednoduše. Opak je však pravdou. Pro svůj ostrý tvar se mohou zapíchnout do jiných nečistot. A na ně se nalepí další a další. A pak už je to zase ucpaný odpad, který musíte řešit.

Mouka

Jistě víte, co se stane s moukou, pokud děláte těsto a smícháte ji s vodou. A přesně stejná hmota může vzniknout ve vašem odtoku. Je jasné, že její uvolnění nemůže být rozhodně nic snadného. Naopak.

Léčiva

I ta mohou způsobovat ucpaný odpad. Hlavně proto, že při kontaktu s jinými látkami mohou vznikat nežádoucí chemické reakce, během kterých dojde ke vzniku látek, které odpad ucpávají.

Vlasy

Čím jsou delší, tím jsou problémovější. Jistě to znáte třeba z vany a sprchového koutu. Stačí pár vlasů každý den a za několik dní si začínáte stěžovat na to, že voda přestává odtékat tak, jak očekáváte.

Papírové utěrky

Někdo je nechává odplout do odpadu, jelikož si myslí, že se rychle rozloží na miniaturní kousky. Tak tomu ale není. Naopak mohou vytvořit neprostupný špunt, se kterým si často poradí až instalatér.

Nálepky z ovoce

V první řadě jde podobně jako v předchozím případě také o papír. Navíc má stranu, která lepí, a tak k ní snáze přilnou další věci. Postačí pár takových malých nálepek a můžete začít řešit problém.

Nedopalky

I ty někdo nechává proplout odpadem až do kanalizace. Pozor však na to, že filtry se při kontaktu s vodou mohou výrazně zvětšit. Potom stačí několik nedopalků a odtok vašeho umyvadla už nefunguje, jak by měl.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]