Příčiny nepříjemného zápachu z odpadu a jak se ho rychle zbavit. Za toto vás instalatéři nebudou mít rádi

Fotografie: Freepik

Zápach z odtoku je jedna z nepříjemných věcí každodenního života. Nejen, že je to nepříjemné pro vás, ale pozvání si návštěvy se zdá být díky tomu nemožné. Dnes si řekneme, jak tento problém vyřešit.

Všimli jste si nepříjemného zápachu vycházejícího ze dřezu, který se drží a nechce ustoupit? Odtok vám v tomto ohledu občas umí skutečně zatopit. Jenomže co s tím? Za chvíli má přijít návštěva, vy máte všude naklizeno a i přes otevřené okno je nemožné se v kuchyni zdržovat. Pokud máte navíc kuchyni spojenou s obývákem, tak jste se dostali do opravdové nesnáze. Nemusíte rychle utíkat do obchodu pro předražené čistící prostředky, bohatě vám postačí běžné suroviny, které se ve vaší domácnosti nacházejí.

Příčiny zápachu

Nejčastější a také nejznámější příčinou jsou zbytky jídla. Určitě to znáte, umýváte talíře z oběda a sem tam vám kousek rýže či jiných drobků ujede. V tu chvíli to možná nic není, ale jakmile se tyto zbytky nasbírají, tak si zaděláváte na skutečný problém. Nejen, že vznikne již zmiňovaný zápach, ale také je to dosti nehygienické. V takovém případě oceníte sítko do dřezu. K nepříjemnému zápachu může dojít také v případě, kdy jste odjeli na delší dobu pryč. Trubky jen potřebují propláchnout, 1 litr horké vody by měl zápach vyřešit.

Fotografie: Depositphotos

Tablety pro čištění zubní protézy

Nepříjemný zápach totiž můžete s jejich pomocí odstranit. Jednu tabletu vhoďte do dřezu, nechte chvíli působit a zalijte vodou. Tato vychytávka vám navíc pomůže i při ucpaném umyvadle. Po zalití vodou už jen chvíli počkejte a poté ještě jednou propláchněte vodou, nejlépe teplou.

Jedlá soda s octem vždy pomůže

Tato rada je dlouho známá a možná jste ji slyšeli již od svých babiček. Chcete-li se zbavit zápachu, tak je jedlá soda s octem tou nejlepší cestou. Do odtoku nalijte sklenici sody a nechte ji působit alespoň na 10 minut. Následně zalijte sklenicí octa. Pokud máte možnost, tak ocet nechejte působit přes noc. Pokud ne, tak po dalších několika minutách prolijte dřez teplou vodou. Jestliže zápach přetrvává, tak postup opakujte ve zrychleném intervalu.

Fotografie: Depositphotos

Čističe různých druhů

Nejvhodnější samozřejmě bude prostředek, který je přímo určený na čištění odtoků. Problém ale je, že tyto bývá plný chemikálií a často musíte místnost opustit až na hodinu, aby vám to zdravotně neuškodilo. Pokud vlastníte například domestos, poslouží vám jako šetrnější náhrada. Navíc, pokud si přečtete etiketu tak zjistíte, že i k tomuto účelu se dá bezpečně použít, takže se o svůj dřez nemusíte obávat.

Zdroj: Goodhousekeeping

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]