Ucpaný odpad lze uvolnit díky pomocníkovi, vyrobenému z běžné PET lahve

Ucpaný odpad není nic příjemného. Jakmile vám přestane odtékat dřez, nebo také vana, popřípadě umyvadlo, je třeba problém řešit. Na trhu existuje celá řada produktů, které mají ucpaný odpad uvolnit. Stejně tak ale existují i různé domácí metody na přípravu uvolňovačů odpadu. Co ale v případě, kdy ani jedno nezabírá?

Jde to i bez instalatéra

Řada lidí se v takovém případě rozhodně zavolat instalatéra, který má speciální pero, který se na ucpaný odpad používá. Pokud už nad tímto krokem také uvažujete, ukážeme vám, že není vždy nutný. Je tu ještě jeden postup, s využitím PET lahve.

Co budete potřebovat?

Stačí jenom pár běžných věcí. A těmi je klasická PET lahev, nejlépe o větším objemu. Potom si nachystejte také nůžky, dále nezapomeňte na lepidlo a také kus provázku. Pokud vše máte, jdeme na to.

Vyznačte si spirálu

Vezměte si provázek a ten na lahev omotejte do spirálovitého tvaru. Snažte se o to, aby byl rovnoměrný a mezery byly všude stejně od sebe. Potom vezměte fix a provázek obtáhněte. Máte tak jakousi šablonu spirálovitého tvaru.

Můžete stříhat

Když máte na lahvi nakreslený směr spirály, už se vezmou jenom nůžky a po dané linii budete stříhat. Postupujte pomalu a přesně. Výsledkem by měla být plastová spirála, kterou dokončíte tím, že uděláte ostrý střih v úhlu 45 stupňů.

Jdeme na čištění odpadu

V tuto chvíli máte na ucpaný odpad vše připraveno a již se můžete pustit do práce. Vezměte svou připravenou spirálu z lahve a připravený ostrý konec zastrčte do odpadu. Nyní zastrkávejte vaši spirálu hlouběji, krouživými pohyby po směru hodinových ručiček. Tímto nahrazujete klasické instalatérské pero. Zastrčte ji, co to půjde a potom zase opatrně vyndejte. Následně zkuste odpad tlakem vody propláchnout. Pokud je potřeba, opakujte tento postup ještě několikrát, dokud nebude odpad v umyvadle, ve vaně nebo kdekoliv jinde dokonale uvolněný.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]