Problémy s pračkou plnou nečistot vyřeší 1 surovina za 7 Kč. Její síla překoná kupované prostředky

Fotografie: Depositphotos

Většina lidí si své oblečení pere ve své vlastní pračce. Jen málo z nich však ví o tom, že pračku je potřeba také pravidelně čistit. S těmito triky ji můžete vyčistit k dokonalosti.

V dnešní době mají lidé k dispozici hodně možností a technologií, které jim usnadňují život. Příkladem mohou být domácí spotřebiče, které za ně dělají mnoho věcí. Občas je však potřeba se o tyto spotřebiče postarat a buď je musí lidé opravit, nebo vyčistit. Pravidelným čištěním se zamezí mnoha problémům.

Úklid domácnosti jednodušeji

Pokud jste rádi, když vám někdo pomůže s úklidem, jistě oceníte dnešní moderní technologie, kdy za vás pračka vypere, vysavač vysaje nebo robot umyje okna. V případě, že se ale o tyto spotřebiče nebudete řádně starat, může se stát, že se rozbijí nebo nebudou fungovat tak, jak mají.

Péče o domácí spotřebiče

V případě, že si domů nějaký spotřebič pořídíte, nezapomeňte na to, že se o něj musíte starat. Jako příklad lze uvést pračku, která vám zajistí, že budete mít hezky vyprané prádlo, jež musíte následně dát do sušičky nebo pověsit na sušák. Jakmile péči zanedbáte, lehce se vám stane, že z pračky budete vyndávat oblečení, které není dokonale vyprané, nebo dokonce zapáchá.

Jak vyčistit pračku

Aby se vám tyto nepříjemnosti neopakovaly, pokuste se pračku vyčistit a poté tuto činnost opakujte několikrát do roka. Začít můžete tím, že vyndáte přihrádku na prací prostředek, za níž se velice často usazuje hodně zbytků tohoto produktu. Dále vydrhněte houbičkou na nádobí gumové těsnění, jež se nachází v bubnu pračky.

Fotografie: Freepik

Plíseň uvnitř pračky

Pokud na gumovém těsnění objevíte černé nebo zelené tečky, jedná se o plíseň, jež se tvoří v pračkách, které jejich majitelé nečistí. Odstranit ji můžete i pomocí octu. Stačí, když si na houbičku na nádobí nanesete trochu octu a touto houbičkou nakonec gumové těsnění vydrhnete. Ocet však využijete i dále, co se týče čistoty pračky.

Dokonale čistá pračka

Nalijte celou lahev octu do bubnu pračky a poté spusťte program, který pere na nejvyšší teplotu. Díky tomu dostanete z bubnu i ty největší nečistoty. Ocet můžete s klidem přidávat i k prádlu, které chcete vyprat. Z prádla odstraní zápachy, mastnotu a také mnoho bakterií.

Zdroj: Athensmagazine

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]