Proč říci ano hliníkovým oknům

Jednoduše proto, že investice do hliníkových oken je jistota ne jen praktického, ale i nezničitelného řešení pro váš dům. Hliníková okna jsou stále populárnější alternativou ke klasickým plastovým oknům, oproti kterým vám toho ale můžou nabídnout mnohem více. Mezi největší výhody hliníkových oken patří právě jejich dlouhá životnost a odolnost. A tak se taková okna, ale i dveřní systémy, nejčastěji uplatňují hlavně tam, kde jsou hodně namáhány. Využití najdou ale také v prostorách, kde se vyskytuje zvýšená vlhkost, totiž i tam si stále zachovávají své výborné vlastnosti jako je právě stálost povrchu. Proto by hliníková okna měla být jasnou volbou i pro zimní zahrady nebo místa, kde je umístěn domácí bazén, či vířivka.

Hliníkové systémy jsou navíc pro moderní bydlení pro svou estetiku přímo předurčené. Krásně ladí s požadavky na čistý design a elegantní vzhled. V novostavbách, kde hraje prim otevřený prostor a propojení interiéru se zahradou si snad nelze ani nic vhodnějšího představit.

Konstrukce hliníkových oken je lehká a zároveň mimořádně pevná a ani střídání teplot, které na okno působí, nemá vliv na jeho tvarovou stabilitu. Svými vlastnostmi umožňuje také výrobu ve velkých rozměrech, jakých by u plastových nebo dřevěných oken vůbec nebylo možné dosáhnout. Nízká hmotnost hlinkových oken má navíc tu výhodu, že jejich použití tolik nezatěžuje stavební konstrukci a pochopitelně se s nimi také lépe manipuluje. Jejich hliníkový povrch je odolný proti povětrnostním podmínkám, ale dobře odolává i mechanickému poškození. Navíc si lze zvolit ze stovky odstínů dle vzorníku RAL, hliníková okna nemusí být jen stříbrná. A tak takováto okna skutečně zapadnout kamkoliv.

Pokud hledáte okna pro prosklené fasády nebo tam, kde je třeba vytvořit rozsáhlejší okenní sestavu, ať už samostatnou nebo nesenou jen štíhlou nosnou konstrukcí nebo potřebujete prostě okna, co toho hodně vydrží, neváhejte. Zvolte hliníková okna Schüco. Vaše volba navíc bude tou ekologičtější cestou. Hliník se dobře recykluje a tak je vždy ekologičtějším řešením než plast. Perfektní řešení pro vás bude mít firma Vojtal prosklené konstrukce s.r.o., která taková hliníková okna dodává po celé Ostravě, ale ne jen tam.