Proč si pořídit klimatizaci? Ochlazení interiéru není jediný důvod

Léto je neodmyslitelně spjato s vysokými teplotami nejen venku, ale hlavně uvnitř domů a bytů. Ať děláte, co děláte, nemáte možnost se ve vyhřátém pokoji zchladit. Pořídíte-li si klimatizaci, snížíte teplotu v místnosti na požadovanou úroveň během pár minut. Ovšem klimatizace toho umí mnohem víc.

Chcete ochladit nebo zahřát?

Klimatizace vám doma nejen udrží komfortní teplotu, ale některé typy dokáží mimo jiné zvlhčit a pročistit vzduch. V zimě zastoupí topení a místnost vám příjemně vyhřeje. Abyste při pořízení klimatizace do bytu nesáhli vedle, je třeba si zodpovědět několik otázek. K čemu ji budete používat a jak často? Jak velký prostor potřebujete vychladit? Pokud budete klimatizaci využívat jen příležitostně a skutečně jenom ke snížení teploty v interiéru, zvolte mobilní verzi. Dá se totiž snadno přemísťovat a nevyžaduje žádnou odbornou instalaci. Jejími nevýhodami jsou vyšší hlučnost a spotřeba.

Investovat do nástěnné klimatizace se vyplatí

Nástěnnou klimatizaci charakterizuje vysoký výkon až 5000 W, díky němuž lze ochladit i několik místností najednou. Zároveň má tichý chod a u modelů vyšší třídy je klimatizace spotřeba velmi nízká. Abyste za provozní náklady neplatili víc, než musíte, je třeba klimatizaci pravidelně servisovat. Pokud se zanesou filtry, sníží se výkon a vzroste spotřeba. U nástěnných klimatizací oceníte řadu dalších praktických funkcí. Fungují rovněž jako účinné čističky vzduchu, které vás zbaví plísní, pylů, prachu a bakterií. Máte v bytě nadměrnou vlhkost? I tohoto problému vás klimatizace zbaví a vlhkost udrží v přijatelné úrovni. Nejnovější modely jsou vybaveny časovačem, jímž si nastavíte zapnutí a vypnutí klimatizace. Tuto funkci oceníte při návratu z práce, kdy vás přivítá příjemně klimatizovaný domov.