Prodali svůj byt a rozhodli se pro bydlení v kontejneru. Postaveno měli za týden

Kromě klasických domů se do popředí dostávají i různé alternativy. Jednou z takových je i bydlení v kontejneru. Jak vypadá a jaké výhody může přinést? Nahlédněte na jedno takové řešení, které vás zaujme mnoha pozitivy.

Postaveno za 7 dní

Unikátem je toto bydlení v kontejneru hlavně proto, že realizace může být hotová již do 7 dní. Za tuto dobu u klasického domu dost možná nestihnete ani základy. A tady se můžete hned nastěhovat. Je to i proto, že základní konstrukce je vlastně již hotová. Primárně se používá k přepravě zboží, ale tady je vidět, že daný přepravní kontejner může mít i další využití.

Třicet čtverečných metrů je dostatečný prostor

Kolik metrů užitné plochy se dá přestavbou takového klasického kontejneru získat? Je to celých 30 metrů čtverečných, což rozhodně není málo. Jde o plochu, kterou dnes běžně nabídnou byty o dispozicích 2+kk nebo 2+1. Je tady jasné, že o dostatek místa k žití nebudou nouze. Ideální volba nejenom pro páry, ale klidně i pro začínající rodiny s malými dětmi.

Pozitivní vliv na životní prostředí

I v tom má bydlení v kontejneru své unikáty. Nejenom, že došlo k využití něčeho, co se už nepoužívá. I další materiály byly voleny a použity tak, aby měla nemovitost co možná nejmenší uhlíkovou stopu. I samotný provoz domu je ekologický, což se pozitivně podepisuje i na celkem nízkých měsíčních nákladech, které rozpočet lidí určitě nijak výrazně nezatíží.

Uvnitř vypadá vše dokonale

Stačí nahlédnout dovnitř a je jasné také to, že interiér je v podstatě k nerozeznání od běžných nemovitostí v podobě domů, nebo bytů. Vlastně se ani nedá poznat, že základem této stavby není ani dřevo, ani zdivo, ale starý plechový kontejner. Ten dvojice autorů projektu Rodrigo Alegre a Carlos Acosta změnila k nepoznání.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]