Místo koní zde bydlí 2 mladé ženy. Kvůli cestování a šetření se nastěhovaly do koňského přívěsu

Fotografie: Pferdetransporterfahrer / Public domain

Dvě mladé ženy chtěly cestovat a ušetřit na nákladech za bydlení. Oboje jim splnil mobilní dům, který svépomocí vybudovaly ze starého koňského přívěsu.

Když se chce, všechno jde. Životní partnerky se rozhodly pro netradiční řešení bytové situace. Levně koupily starý přívěs pro koně, ze kterého postupně vytvořily nádherné bydlení, v němž nechybí nic, co člověk k životu potřebuje. Jako bonus je tento domeček na kolečkách, a tak se mohou věnovat i velké společné vášni – cestování.

Nedosáhla na hypotéku

Sophie Frykfors von Hekkel a její životní partnerka Lalli Castiglione se společně pustily do projektu, který se jen tak nevidí. Podařilo se jim za výhodnou cenu, 100 000 Kč, koupit starý přívěs, jenž sloužil pro přepravu koní. Šlo o nákladní auto s obrovským boxem na korbě. Ten už však měl svá nejlepší léta za sebou, a než ho přetvořily k obrazu svému, stálo je to kus práce.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený HORSEBOX – our tiny home! (@blackboxbramble)

Sophie je designérka a vždy snila o vlastním domově. Poté, co nějakou dobu žila v podnájmu za 30 000 Kč měsíčně, se rozhodla pořídit si vlastní bydlení, aby ušetřila. Zjistila však, že nedosáhne na hypotéku, a musela tak hledat co nejlevnější řešení, jak se k vlastnímu bydlení dostat. Nákladní auto s přívěsem tak byla šance, jak toho docílit.

Náklady nepřesáhnou 1 500 Kč měsíčně

Jejich nový domov má délku 6 metrů a široký je pouhých 1,8 metru. Přesto se povedlo na tento omezený prostor vtěsnat vše k pohodlnému bydlení. V horní části nad kabinou vozu vytvořily spací prostor a do zbytku prostoru se vešla kuchyně, obývací pokoj, záchod se sprchovým koutem, a dokonce zde mají i prostor, ve kterém mohou ubytovat případné návštěvy.

Přestavbě 100letého bytu věnoval více než 2 roky života. Výsledkem je moderna s nádechem nostalgie

Navíc je na něm vidět, že Sophie je profesionálka a celý prostor je velmi chytře a vkusně zařízen. Celá přestavba je nakonec vyšla na přibližně 400 000 Kč a jejich náklady na bydlení se po přestěhování snížily na pouhých 1 400 Kč, které platí za plyn a vodu. Mladý pár tak dokázal, že i při malém rozpočtu lze dosáhnout na vlastní bydlení, jež je ekologické a udržitelné, a jako bonus se mohou s domem přesouvat, kam je zrovna napadne.

Zdroj: Onlinenytt

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]