Profesionální triky uklízeček, šité na míru všem, koho trápí zatuchlé ručníky i po vyprání

Fotografie: Depositphotos

Občas se může stát, že prádlo i po vyprání zapáchá. Aby k tomu nedocházelo, je potřeba vyzkoušet několik triků, kterými se můžete této nepříjemnosti jednoduše zbavit.

Každý člověk si jistě přeje mít krásně voňavé prádlo poté, co ho vypere v pračce společně s pracím prostředkem a aviváží. Pokud se vám to nedaří a vaše prádlo stále zapáchá, možná je na čase se lépe podívat na svou pračku. Tento nepříjemný zápach může být způsoben několika problémy, ale lze je snadno odstranit.

Pověste ručníky na správném místě

Pokud ručníky pověsíte v místnosti, kde se nevětrá a je zde hodně vlhka s teplem, pravděpodobně neuschnou příliš rychle, a navíc nemůžete očekávat, že by poté hezky voněly. Lepší variantou je pověsit ručníky venku, ale nikdy je nedávejte přímo na sluníčko. Ručníky by pak byly tvrdé. Až je poté budete sbírat, ale budou vám připadat ještě vlhké, nedávejte je do skříně, kde by nepříjemně zapáchaly.

Ocet jako skvělý pomocník

Jestliže vaše ručníky budou nepříjemně zapáchat i přes to, že jste použili i aviváž, pravděpodobně je něco špatně s vaší pračkou. Do přihrádky na aviváž přidejte místo tohoto přípravku ocet a 1 lžičku vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Dobrou volbou je například levandulový esenciální olej, který vydrží i na další várku prádla.

Jedlá soda zatočí se zápachem

V případě, že doma zrovna nemáte ocet, nemusíte být smutní. Použít můžete i jedlou sodu, která je skvělou alternativou. Jedlá soda navíc skvěle funguje jako bělicí prostředek, a proto když zrovna budete prát bílé prádlo nebo bíle ručníky, přidejte plnou odměrku jedlé sody do přihrádky na prací prášek, dále přidejte běžný prostředek na praní a vyperte běžným způsobem.

Používejte přírodní aviváž

Abyste měli krásně voňavé prádlo i po vyprání, stačí začít používat přírodní aviváž. Nemusíte ji kupovat, protože si ji můžete vyrobit doma. Rozmíchejte 150 gramů kyseliny citronové v 1 litru čisté vody a zamíchejte. Následně přidejte ještě 10 kapek levandulového esenciálního oleje a znovu zamíchejte.

Fotografie: Pixabay

Sušení prádla ve vlhkém prostředí

V případě, že nemáte jinou možnost a musíte prádlo sušit tam, kde je opravdu velká vlhkost, budete si muset poradit trochu jinak. V těchto podmínkách je velmi pravděpodobné, že prádlo bude mít nakonec nepříjemný odér. K sušáku, na němž budete mít oblečení pověšené, přidejte sklenici plnou hrubé soli nebo rýže a uvidíte, že prádlo uschne rychleji, a navíc nebude nepříjemně zapáchat.

Zdroj: TheSpruce

Jsem absolvent České zemědělské univerzity a už od malička jsem velký kutil. V podstatě vše, co je možné najít v mém... [Více o autorovi]