Prohlédněte si svá plastová okna, toto jsou věci, které se nevyplatí podcenit

Možná jste ani netušili, co všechno mohou skrývat plastová okna, která máte doma. Člověk by si řekl, co by na takovém oknu mohlo být tak důležité? Možná budete překvapeni, co všechno se o nich dozvíte. Pořádně si tedy zkontrolujte v domácnosti všechna okna, přinášíme vám o nich velmi důležité a zajímavé zprávy.

Boom plastových oken

Slyšeli jste už někdy o plastových oknech s použitím thermoplanu? Tato okna zažila v jisté době obrovský boom a zájem o ně byl opravdu vysoký. Téměř každý chtěl vyměnit svá dosavadní dřevěná okna za tato moderní a upravená. Jejich velkou výhodou je hlavně to, že jsou bezpečnější a mnohem odolnější než okna klasická.

Správné používání vám ušetří peníze

Zájem o ně samozřejmě stále pokračuje, nicméně už není tak obrovský. Většina oken už byla vyměněna. Patříte-li i vy mezi ty, kteří si nechali plastová okna vyměnit, budou se vám rozhodně hodit následující informace. Pokud vám je nesdělili odborníci, jež vám je montovali, čtěte dále. Dozvíte se, jak okna správně používat, abyste byli schopní ušetřit více peněz a netopit tak pánu bohu do oken.

Důležité pravdy o plastových oknech

Možná jste ani netušili, kolik důležitých informací taková plastová okna skrývají. Jednou z nejdůležitějších informací je ta, že okna by měla být alespoň jednou ročně pořádně naolejována. Olejování lze provést pomocí posuvných západek, do kterých se stříkne strojní olej. Okno tak udržíte velmi dobrém stavu a chodu. Stejně tak naolejujte místa, kde se setkávají kovové části okna.

K dalším důležitým informacím patří to, že okna mohou být rozlišena na zimní a letní. A ano, je v nich opravdu rozdíl. Rozdíl poznáte pod otvorů pro tři šestihranné šrouby na hraně okna. Při zavírání tak dochází k přitahování oka okna zpět. Díky tomu, že okna nejsou navržena symetricky, lze každé z oken nastavit do určité polohy.

Pravda je taková, že ve skutečnosti můžete nastavit úplně všechna plastová okna. Stačí okno otevřít a podívat se na jeho malé části. Objevíte-li tam vstup pro imbusový šroub, znamená to, že si okno můžete nastavit do určité polohy. Úplně nejlepší variantou je požádat odborníky, aby vám okno na začátku nastavili do výchozí pozice, abyste si ho časem mohli sami upravit podle vlastních představ.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]