Proměnila staré plechové kbelíky na úžasnou dekoraci. Sousedi jen žasnou, jak si žena poradila

Fotografie: Depositphotos

Ušetřete za nákup drahých dekorací a vytvořte si vlastní originály, které nikdo jiný mít nebude. Vlastní výtvor vám bude doma nebo v zahradě dělat ještě větší radost než ten z obchodu.

Staré nebo i rozbité věci nikdy nevyhazujte bez rozmyslu. Zkuste zapojit kreativní mysl a představte si je v novém kabátku. Objevili jste na půdě či v kůlně staré plechové kbelíky, vědra nebo konve? Můžete je jednoduše zrenovovat. Někdy se nechce věřit, co lze ze starého harampádí vykouzlit. Zvládne to i začátečník, přesto budou působit jako nově koupené originální kousky. Určitě pro ně najdete využití. Osázené květinami se budou vyjímat u vstupu do domu. Když vám pak váš výtvor pochválí i návštěva je to další důvod proč dát starým věcem druhou šanci. Je to zábava a ještě ušetříte.

Postup renovace

Nejprve se pokuste kbelík dobře očistit, pokud je hodně rezavý, vezměte na něj ocelový kartáč. Jestli se vám nedaří všechnu rez sundat, nevadí, po úpravě nebude vidět. Pokud však chcete, aby vám dekorace co nejdéle sloužila, snažte se být s čištěním poctiví.

Fotografie: Freepik

Teď přijde na řadu barva. Hodně rezavý kousek můžeme nejprve přetřít základní barvou na kov. Není to nutné, ale zvýšíte tím jeho životnost. Vnitřek nádoby nebarvěte, je to zbytečné. Poté si vyberte váš oblíbený odstín, tak aby se hodil do místa konečného určení. Barvu můžete použít i ve spreji, dobře se aplikuje, ale natírat můžete i klasickým štětcem. Ve videu níže renovátorka zvolila zlatou barvu.

Finální úprava

Pokud má nádoba rukojeť, můžete ji omotat jutovým provázkem, silnějším lanem nebo natřít jinou barvou a tak ho zdůraznit. V tomto případě se fantazii meze nekladou a každý kus bude originál. Teď svůj kousek můžete finálně ozdobit. Autorka ve videu zatloukla do kruhu ozdobné hřebíčky a dovnitř napsala nápis černou akrylovou barvou. Můžete si však zvolit jinou variantu jak se vyřádit.

Použijte více barev a vytvořte barevné pruhy nebo puntíky. Jde použít i větší tiskátka nebo starý dekorační malířský váleček a nádoba v retro stylu je na světě. Podobně můžete renovovat staré hrnce, které už dosloužily. Vyhrát si jde i s menšími plechovkami a použít je pak doma jako praktické tužkovníky, stojany na příbory nebo kosmetiku. Celý postup renovace plechové nádoby najdete níže ve videu.

Zdroj: Countryliving

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]