Proutěné dekorace opět bodují. Mohou vypadat moderně

Pokud přijedete ke své babičce, uvidíte zde četné proutěné dekorace. To stejné však můžete vidět i v řadě moderních nemovitostí. Proč? To, čemu jsme se roky smály, se zase stává trendem a tento typ dekorací se znovu dostává do našich interiérů. Nejenom těch starších, kde proutěné dekorace jsou od počátku, ale i do těch modernějších, kde jsou považovány za zajímavou novinku.

Trendy současných interiérů

Nutno říci, že když se mluví o trendech v interiérech, tak se do minulosti vracíme stále více, mnoha jinými prvky. A tak bylo jenom otázkou času, kdy se vrátí i proutěné dekorace. Ty se nejčastěji používají na zdech, kde nahrazují v minulosti tolik propagované samolepky na zeď, nebo třeba klasické obrazy a další prvky, které možná máte na své stěně právě vy.

Unikátní kouzlo domova

Proutěné dekorace mají oproti moderním dekoracím jednu velkou výhodu. Zatímco nadčasové designové věci mohou působit až příliš neosobně, tak proutěné dekorace na stěnách pomáhají vytvářet určité kouzlo domova. Navozují pocit, že náš dům nebo byt není jenom sterilním místem na přespání, ale že se jedná o místo, které je útulné a je zde příjemná domácí atmosféra. To v řadě moderních interiérů velmi chybí.

Kupované, i handmade

Unikátní je na daných dekoracích i to, že nemusí být vždy kupované. Řada zručných lidí si může proutěné dekorace i jednoduše vyrobit, svépomocí. Handmade výrobky jsou dnes trendem a je jedno, zda mají praktický, nebo dekorační účel. I to je důvod, proč tyto prvky najdeme v mnoha interiérech. Když jsou vyrobeny ručně, lze o nich říci i to, že každý kus je svým způsobem originál.

Z přírodních materiálů

Proutěné dekorace vytlačují ty moderní i díky svému materiálu. To proto, že jsou využívány výhradně ty přírodní. Návrat k přírodě je dnes velkým tématem a alespoň takto můžeme udělat zase o krok navíc. Nehledě na fakt, že přírodní materiál nijak nepoškozuje prostředí, což se o různých plastových produktech rozhodně říci nedá.

Fotografie: Instagram