Originální rekonstrukce změnily řadu kuchyní k nepoznání

Krásné, nové a pohodlné bydlení je snem každého z nás. Buď lze novou nemovitost koupit, nebo jít cestou rekonstrukce kuchyně a dalších místností. Chceme-li si totiž naše bydlení zařídit a přestavět alespoň trošku podle našich představ, nedá se nic jiného dělat. Jednou z nejdůležitějších místností v bytě či domě, ve které podle nejnovějších průzkumů trávíme vůbec největší množství času, je kuchyně. Pokud se domníváte, že na rekonstrukci kuchyně je potřeba velké množství finančních prostředků, mýlíte se.

Následující fotografie vás přesvědčí o tom, že při troše šikovnosti a kreativity lze ze staré nevzhledné kuchyně poměrně snadno vytvořit krásnou moderní a sofistikovanou kuchyň, kterou vám budou všichni závidět. Mnohdy je totiž dobrý nápad, trochu času a šikovné ruce mnohem víc než peníze. Jako velmi důležité se pro celkový dojem kuchyně ukázaly být především tři věci – vhodně zvolené barvy, především světlé tóny, podlaha a také osvětlení. Na fotografiích vždy vidíte nejprve fotografii původní kuchyně a následně fotografii téže kuchyně po rekonstrukci.

Podlaha a světlé skříňky

Hned několik fotografií je důkazem, že mnohem více než dlaždiče se do kuchyně hodí laminátová podlaha s přírodním vzorem. Celkovou atmosféru kuchyně dokáží také velmi ovlivnit použité barvy. V současnosti je moderní především minimalistický skandinávský styl, kdy se dává přednost světlým barvám kuchyňské linky, především nejrůznějším tónům bílé a béžové. Tmavé barvy kuchyň jednak zmenšují a zároveň ji dělají zbytečně ponurou.

Provzdušnění prostoru pomocí polic

Jako další velmi zajímavý prvek se jeví nahrazení některých skříněk kuchyňské linky policemi, na které můžete později umístit například dózy s potravinami či kuchařské knihy. Díky těmto policím se totiž nenaruší monotónnost a přílišná jednolitost některých kuchyňských linek a prostor se zajímavě ozvláštní a zmodernizuje.

Barvené stěny

Jestli jsme v souvislosti s kuchyňskou linkou doporučovali světlé barvy, u barvy stěn v místnosti to platí taktéž. Nemusí to ale nutně znamenat, že stěny musíme vymalovat na bílo, naopak. Jako velmi nápadité a příjemné řešení se jeví i světlé tóny modré či mátově zelené barvy.

Barový pult

V současné době jsou moderní velké kuchyně, často propojené nejen s jídelní částí, ale i s obývacím pokojem. Jako originální dělící prvek mezi kuchyní a jídelnou či kuchyní a obývacím pokojem se doporučuje použít barový pult. Bar však nemusí sloužit pouze jako dělící prvek, ale také jako místo, kam můžete posadit návštěvu, například v době, kdy pro ni připravujete občerstvení. Pokud máte malou kuchyň a po baru přesto toužíte, lze jím nahradit jídelní stůl. I když většina lidí barový pult umísťuje mezi kuchyň a další prostor, není to jediná možnost. Zajímavé je i umístění baru pod oknem nebo může bar vycházet rovnou z pracovní plochy kuchyně a posloužit v případě potřeby jako prodloužená pracovní deska.

Spotřebiče a doplňky

Velmi důležitou součástí kuchyně jsou i nejrůznější elektrické spotřebiče, lednice, myčka, trouba, a také doplňky. I jejich výběru se proto doporučuje věnovat pozornost. V současné době jsou moderní především spotřebiče v nerezu, které se skvěle hodí právě do kuchyně ve světlých barvách. Z doplňků uveďme například osvětlení, židle či další dekorace, jako jsou obrazy či živé bylinky.

 

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]