Rodiče pro své dcery zajistili vlastní bydlení, které je nejprve značně znepokojilo. Nakonec byly nadšené

Fotografie: Depositphotos

Byty z kontejnerů nejsou ničím neobvyklým. Mnohde v nich žijí celé rodiny. A pokud nestačí kontejner jeden, instalují se na sebe třeba dva.

Když začnou děti dospívat, touží po nezávislosti. V rozhodování i v bydlení. Chtějí žít tak jako dospělí, i když se o to zatím nijak nepřičinily. Manželé Matt a Linda však tohle dobře chápali, a proto se rozhodli, že svým dvěma dospívajícím dcerám Maddie a Ashley poskytnou samostatné bydlení na svém zadním dvorku. Dívky tak budou bydlet samy, ale přitom je budou mít rodiče na očích. Byl to vlastně od nich dost vychytralý, anebo chcete-li moudrý tah.

Koupě vyřazených kontejnerů

A tak se nakupovalo ve velkém – rodiče pořídili svým dcerám dva kontejnerové domy, aby se učily žít samostatně. A v naléhavých případech budou mít rodiče na dosah. Každý dům stál asi 1,4 milion korun a společnost je plně vybavila v hodnotě dalších 230 tisíc. Čili každý z těchto kontejnerových tiny house stál něco kolem 1,6 milionu korun. Z hlediska kupujícího nejsou kontejnerové domky nejlevnější. Avšak vyjdou mnohem levněji než tradiční dům, uvádí web MyPositiveOutlooks.

A navíc místo toho, aby skončily na skládce, mohou nadále sloužit k bytovým účelům. Stávají se z nich funkční, ekologické a udržitelné domovy. Rodiče navíc uvažovali o tom, že až dcery odejdou z domova, bude možné v kontejnerových domcích ubytovat nejprve prarodiče, a pokud to kontejnery vydrží, mohli by v nich na stáří žít i oni sami. Prostě tohle vícegenerační ubytování dávalo jasný smysl. Kromě toho tento způsob bydlení považuje rodina Matta a Lindy za udržitelný, neboť dali vyřazeným kontejnerům nový účel. Jak si 5členná rodina pořídila z kontejnerů víkendové bydlení, jsme popsali na BydlímeÚtulně nedávno.

Manželé pro svou 4člennou rodinu našli geniální řešení, díky kterému za bydlení nic neplatí

Dcery bydlí samy, ale pod dozorem

Domky jsou dlouhé 12 metrů a na šířku měří asi 2,5 metru. Energeticky jsou napojené na hlavní dům, aby se nemuselo řešit individuální připojení na sítě. Také voda a odpady jsou připojeny na vedení z hlavní budovy. Dispozičně jsou oba byty z kontejnerů řešeny stejně, pouze jsou zrcadlově obrácené. Posuvné dveře ušetřily místo a dodávají domkům estetický akcent, píše se na webu Bolde. Jeden konec tiny house je vyhrazen pro obývací pokoj s velkou rozkládací pohovkou. Naproti vstupu se nachází kuchyňka s vybavením, jako je mikrovlnná trouba, lednice a sporák.

Koupelna a ložnice s úložnými prostorami jsou samozřejmostí. Místo zbylo i na vestavěnou skříň na oblečení. Je tu klimatizace i televizor. Tedy prakticky všechno, co mladí lidé potřebují. Tyto tiny house nabízejí sice skromnější, ale funkční a důstojné vybavení a útulné interiéry. Maddie prozatím nevyužívá kuchyň, neboť se stravuje u rodičů. Když Ashley odešla studovat vysokou školu a přestěhovala se mimo město, pronajal si prázdný kontejner Madiin kamarád, takže rodina díky kontejneru generuje i nějaký příjem.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*