Manželé pro svou 4člennou rodinu našli geniální řešení, díky kterému za bydlení nic neplatí

Fotografie: Küste / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 International

Vysoký nájem přesvědčil novozélandský pár, aby si postavil vlastní malý dům. V jejich stylovém domku na kolech je vše, co rodina se dvěma dětmi potřebuje.

Lloyd a Kylee dlouho přemýšleli o tom, jak snížit výdaje za bydlení. Když totiž uhradili měsíční nájemné, už jim na další rodinné potřeby – neřkuli požitky – moc peněz nezbývalo. A tak se rozhodli pro vlastní malý domek, který by si postavili v Aucklandu. Výsledkem je tiny house pro čtyřčlennou rodinu. K tomu, aby si takto zařídili vlastní bydlení a nový domov, se inspirovali na internetu. Sledovali spoustu videí o malých domech a také se zúčastnili řady výstav, aby se přesvědčili, že se skutečně v malém domku dá žít.

Modrý tiny house

Druhým jejich zjištěním byl fakt, že za několik let rodinného života nashromáždili spoustu věcí, které ani oni, ani jejich děti k běžnému životu nepotřebují. Jen je vlastně nejprve pořizovali, krátce využili a pak už jen skladovali, uvádí web MyPositiveOutlooks. Trvalo ale celých pět let, než dům naplánovali tak, aby konečné řešení vyhovovalo všem členům domácnosti. Nakonec našli vhodnou lokalitu a také vybrali vhodný domek. Vybrali mobilní přívěs natřený modrou barvou doplněnou bílým akcenty na oknech, dveřích a střeše.

Manželé domku nainstalovali trojitá skládací okna a dveře, které přináší do interiéru dostatek světla. Zároveň svým provedením fungují jako skvělá izolace a za třetí umožňují překrásné výhledy do okolní přírody. A aby se stylově dodržela barevnost, je v interiéru umístěna modrá rozkládací pohovka, jež je součástí obývacího pokoje. Na ten plynule navazuje plně vybavená kuchyň do tvaru L. Trouba a myčka nádobí je pro čtyři členy rodiny nutností. A v kuchyni se opět nachází stylový modrý prvek. Je jím křemenný dřez, který Lloyd zakoupil na internetové aukci.

Důchodkyně žije v malém domku, kterému říká „Dračí hnízdo“. Interiér jí kámošky tiše závidí

Rodina má vše, co potřebuje

Úložné prostory jsou pod pohovkou, pod schodištěm i v dalších částech tohoto malého domku. Místa k ukládání věcí jsou zastoupena skříňkami, zásuvkami i policemi. Koupelnu Lloyd a Kylee vybudovali poněkud větší, se dvěma malými dětmi chtěli mít nejen sprchový kout, ale i běžně velkou vanu. A vešla se i pračka se sušičkou, píše web MediaBloge. U koupelny manželé instalovali další dveře, dejme tomu zadní východ, jímž bude možné vyjít na budoucí terasu. Ta má být kruhová, aby domek obklopovala a dalo se na ní užívat venkovní bydlení. Přístup na ni bude samozřejmě i hlavními dveřmi.

V patře jsou tři ložnice. Samotný domek stál zhruba 2,1 milionu korun. Výdaje za nádrž na vodu, filtrační systém, čerpadlo atd. činily dalších asi 2,2 milionu. Těžko posoudit, jak drahé to pro tuto konkrétní rodinu bylo; jisté však je, že žádný vysoký nájem je v budoucnu už pronásledovat nebude. Malý domek na podvozku si postavil i šikovný muzikant; také o něm jsme na webu BydlímeÚtulně psali.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*