Plnohodnotný venkovní bazén z palet je cenově dostupný a vypadá stejně dobře jako ten kupovaný

Léto je v plném proudu, začíná doba dovolených, procházek, společenských setkání, prázdnin, grilování, pojídání zmrzlin, popíjení lahodných ovocných limonád. To ovšem není všechno. Nasnadě je obstarat na zahradu i bazén, který rodinu skvěle v letních dnech osvěží. Avšak některé bazény se pohybují v poměrně vysoké cenové relaci a rozpočet mohou výrazně zasáhnout.

Ušetřete nějaké ty koruny na tuzemskou či zahraniční dovolenou a postavte si vlastnoručně bazén z palet, který by vás měl vyjít do maximálně tří tisíc korun. Během výroby lze zapojit i vaše milé ratolesti, které se u toho perfektně zabaví. Výsledek stojí opravdu za to. Přesvědčte se a vyrobte si tento senzační bazén.

Co je zapotřebí k stavbě bazénu z palet?

Než se s rodinou pustíte do stavby bazénu z palet, obstarejte si tyto potřebnosti:

  • zhruba 26 dřevěných palet
  • 3 odolné a prostorné plachty
  • 4 stahovací popruhy
  • roli vodotěsné lepící pásky

Dále budete potřebovat: 12 velkých starých osušek, starší deky a pevný bambusový materiál na vypodložení odvodových zdí bazénu.

Jak postupovat?

Vyberte rovnou plochu na zahradě a vypodložte jí plachtou. Pak postavte jednotlivé palety tak, aby budoucí bazén získal čtvercový tvar. Jednotlivé palety pak spojte stahovacími popruhy, aby byla struktura pevná. Poté pomocí dalších kusů palet vytvořte schůdky.

Nyní se soustřeďte na vnitřní obvod bazénu. Ten je potřeba vypodložit bambusovými deskami, především pak v místech, kde jsou ostré úhly, tj. do rohů a pak také umístěte bambusový materiál na horní část bazénu. Posléze je nutné pokrýt vnitřní plochu bazénu opět další plachtou, aby nedocházelo k případnému úniku vody.

Okolo celého prostoru pak vložte staré ručníky a deky a připevněte voděodolnou lepící páskou. Následně vypodložte třetí plastovou plachtou. Plachtu v obvodu bazénu připevněte rovněž páskou. Na vrch pak přibijte pomocí hřebíků bambusové desky. Plachtu tak ještě více upevníte a zároveň ji uschováte. Na závěr bazén vyzkoušejte a naplňte jej až téměř po okraj vodou. V horkých letních dnech budete s rodinou nadšení z tohoto skvělého dřevěného výtvoru.

Obměny bazénu z palet

Na internetu naleznete různé varianty ke zhotovení podobného bazénu z palet. Jeho tvar nemusí být samozřejmě jen čtvercový, ale rovněž i klasicky kulatý. Záleží jen na vás, jak stavbu s rodinou pojmete. Důležité je nespěchat a vše řádně zpevnit, aby se vám nepřihodily komplikace v podobě rozložení konstrukce po napuštění vodou.

Obvod paletového bazénu můžete zkrášlit například přetřením dřeva na oblíbenou barvu. Vhodné je dřevěný materiál taktéž namořit a nalakovat z venku, aby odolal nepříznivému počasí během letních měsíců. Především pak si užijte krásné a bezpečné léto. S bazénem i bez.

Fotografie: Mark Lucking